Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

HRC Invest Oy

Y-tunnus 2119218-7 73.30 Suhdetoiminta ja viestintä Perustettu 2007

HRC Invest Oy (Y-tunnus: 2119218-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 73.30 Suhdetoiminta ja viestintä. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (15,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 86,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 3,1 % ja ROE 2,5 %. Omavaraisuusaste oli 99,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 96,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
43,0 kEUR
-15,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
86,0 %
-0,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-22,0 kEUR
+53,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
96,5
+63,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Munkkiluodonkuja 3 A 5, Espoo 02160
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
29.5.2007
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
73 Mainostoiminta, markkinatutkimus ja suhdetoiminta
Päätoimiala
73.30 Suhdetoiminta ja viestintä
Sijainti
Munkkiluodonkuja 3 A 5, Espoo 02160
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

HRC Invest Oy · 73 Mainostoiminta, markkinatutkimus ja suhdetoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto65,053,059,051,043,0 15,7%
Bruttokate65,058,059,051,043,0 15,7%
Liiketulos (EBIT)60,052,051,044,037,0 15,9%
Nettotulos12117624250,036,0 28,0%
Oma pääoma yhteensä1 3611 4191 5281 4831 454 2,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 5101 5131 5271 4901 455 2,3%
Nettovelka101-27,0-87,0-47,0-22,0 53,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)92,3 %98,1 %86,4 %86,3 %86,0 % 0,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)8,72 %13,7 %16,0 %4,24 %3,06 % 27,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)8,92 %12,7 %16,4 %3,32 %2,45 % 26,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)8,82 %13,9 %16,2 %4,25 %3,07 % 27,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-92,5-93,9-89,1- 110- 111 0,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste90,1 %93,8 %100 %99,5 %99,9 % 0,4%
Nettovelkaantumisaste (%)7,42 %-1,90 %-5,69 %-3,17 %-1,51 % 52,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %186 %13,2 %- 147 %-76,5 %-46,5 % 39,2%
Maksuvalmius
Quick ratio12,38,88032,696,5 196,0%
Current ratio12,38,88032,696,5 196,0%
Rahat ja rahavarat29,087,087,047,022,0 53,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)28,168,9028,659,4 107,7%
Nettokäyttöpääoma %349 %506 %536 %496 %444 % 10,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.