Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kauniaisten Urheilupuisto Oy

Y-tunnus 2116222-8 93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta Perustettu 2007

Kauniaisten Urheilupuisto Oy (Y-tunnus: 2116222-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,2 mEUR (3,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 13,1 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 3,2 % ja ROE 5,1 %. Omavaraisuusaste oli 23,9 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 241 kEUR
+3,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
13,1 %
+0,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
3 179 kEUR
-10,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,16
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ullanmäentie 21, Espoo 02750
Verkkosivu
www.targaarena.fi
Henkilöstö
12 (2025)
Perustettu
9.5.2007
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta
Sijainti
Ullanmäentie 21, Espoo 02750
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kauniaisten Urheilupuisto Oy · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 1231 1321 1551 2051 241 3,0%
Bruttokate1 0971 0161 0551 0791 106 2,5%
Liiketulos (EBIT)17625,095,6146162 11,0%
Nettotulos101-35,0-17,77,0059,0 742,9%
Oma pääoma yhteensä1 1641 1291 1111 1191 177 5,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)5 9205 6495 4135 1564 927 4,4%
Nettovelka4 2703 9454 0173 5553 179 10,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)15,7 %2,21 %8,28 %12,1 %13,1 % 8,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)2,86 %0,449 %1,73 %2,78 %3,21 % 15,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)9,07 %-3,05 %-1,58 %0,628 %5,14 % 718,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)2,99 %0,462 %1,78 %2,86 %3,32 % 16,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 435- 521- 422- 353- 319 9,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste19,7 %20,0 %20,5 %21,7 %23,9 % 10,1%
Nettovelkaantumisaste (%)367 %349 %361 %318 %270 % 15,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %393 %364 %360 %308 %269 % 12,7%
Maksuvalmius
Quick ratio1,171,230,9391,041,16 11,5%
Current ratio1,231,281,021,111,21 9,0%
Rahat ja rahavarat340398148324414 27,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)40,043,263,451,550,3 2,3%
Nettokäyttöpääoma %8,46 %11,0 %0,865 %4,07 %7,49 % 84,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.