Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Värileikki Oy

Y-tunnus 2115105-1 41.00 Talonrakentaminen Perustettu 2007

Värileikki Oy (Y-tunnus: 2115105-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 41.00 Talonrakentaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (25,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -21,9 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -107,7 % ja ROE -116,7 %. Omavaraisuusaste oli 0,0 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,5), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
32,0 kEUR
-25,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-21,9 %
-38,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-2,00 kEUR
+66,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,500
-3,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Rummunlyöjänkatu 11 D 23, Espoo 02600
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
23.4.2007
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
41 Talonrakentaminen
Päätoimiala
41.00 Talonrakentaminen
Sijainti
Rummunlyöjänkatu 11 D 23, Espoo 02600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Värileikki Oy · 41 Talonrakentaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto59,047,025,043,032,0 25,6%
Bruttokate64,043,023,040,030,0 25,0%
Liiketulos (EBIT)11,0-12,0-18,07,00-7,00 200,0%
Nettotulos11,0-14,0-17,07,00-7,00 200,0%
Oma pääoma yhteensä32,018,008,000 100,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)33,018,05,009,004,00 55,6%
Nettovelka-16,0-7,00-2,00-6,00-2,00 66,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)18,6 %-25,5 %-72,0 %16,3 %-21,9 % 234,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)39,3 %-47,1 %- 157 %100 %- 108 % 208,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)41,5 %-56,0 %- 148 %108 %- 117 % 208,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)43,1 %-51,1 %- 225 %200 %- 200 % 200,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)9,01-17,0-18,77,00-7,76 210,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste94,1 %90,0 %0 %80,0 %0 % 100,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-50,0 %-38,9 %0 %-75,0 %0 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-23,7 %-10,6 %12,0 %-9,30 %6,25 % 167,2%
Maksuvalmius
Quick ratio14,07,000,4003,500,500 85,7%
Current ratio14,07,000,4003,500,500 85,7%
Rahat ja rahavarat16,07,002,006,002,00 66,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %44,1 %25,5 %-12,0 %11,6 %-6,25 % 153,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.