Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Varpaisjärven Pesula Oy

Y-tunnus 2108487-2 96.10 Pesulapalvelut Perustettu 2007

Varpaisjärven Pesula Oy (Y-tunnus: 2108487-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Varpaisjärvi. Yritys toimii toimialalla 96.10 Pesulapalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,7 mEUR (1,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 23,4 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 31,1 % ja ROE 36,2 %. Omavaraisuusaste oli 56,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
659 kEUR
+1,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
23,4 %
-3,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-18,0 kEUR
+88,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,70
+1,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tallisentie 1, Varpaisjärvi 73200
Verkkosivu
www.varpaisjarvenpesula.fi
Henkilöstö
9 (2025)
Perustettu
1.4.2007
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.10 Pesulapalvelut
Sijainti
Tallisentie 1, Varpaisjärvi 73200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Varpaisjärven Pesula Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto274371525649659 1,5%
Bruttokate233326466546536 1,8%
Liiketulos (EBIT)14,082,0127171154 9,9%
Nettotulos10,065,0102137121 11,7%
Oma pääoma yhteensä66,0131222299369 23,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)149202298383647 68,9%
Nettovelka34,0-33,0-79,0- 155-18,0 88,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)5,11 %22,1 %24,2 %26,3 %23,4 % 11,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)9,43 %46,7 %50,8 %50,2 %31,1 % 38,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)15,9 %66,0 %57,8 %52,6 %36,2 % 31,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)13,2 %64,1 %69,2 %66,0 %36,0 % 45,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,39455,388,011695,3 17,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste43,7 %64,5 %74,0 %77,9 %56,8 % 27,1%
Nettovelkaantumisaste (%)51,5 %-25,2 %-35,6 %-51,8 %-4,88 % 90,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %27,0 %5,93 %-0,190 %-10,8 %5,77 % 153,4%
Maksuvalmius
Quick ratio0,5691,391,792,513,70 47,4%
Current ratio0,5691,391,792,513,70 47,4%
Rahat ja rahavarat11,050,079,0155243 56,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)29,338,434,128,731,6 10,1%
Nettokäyttöpääoma %-10,2 %7,01 %11,8 %19,7 %43,9 % 122,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.