Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Myrskylän Perhekoti Lupaus Oy

Y-tunnus 2090784-9 87.99 Muualla luokittelematon muu sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelutoiminta Perustettu 2006

Myrskylän Perhekoti Lupaus Oy (Y-tunnus: 2090784-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Myrskylä. Yritys toimii toimialalla 87.99 Muualla luokittelematon muu sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,8 mEUR (3,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 14,3 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 15,4 % ja ROE 14,3 %. Omavaraisuusaste oli 85,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
774 kEUR
+3,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
14,3 %
+2,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 152 kEUR
-100 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,55
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Koskenkyläntie 323, Myrskylä 07600
Verkkosivu
www.perhekotilupaus.fi
Henkilöstö
8 (2025)
Perustettu
30.12.2006
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Päätoimiala
87.99 Muualla luokittelematon muu sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelutoiminta
Sijainti
Koskenkyläntie 323, Myrskylä 07600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Myrskylän Perhekoti Lupaus Oy · 87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto725642795749774 3,3%
Bruttokate602525664611635 3,9%
Liiketulos (EBIT)94,038,014586,0111 29,1%
Nettotulos72,026,011467,088,0 31,3%
Oma pääoma yhteensä507497571593634 6,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)728693696699743 6,3%
Nettovelka2,00-9,00-65,0-76,0- 152 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)13,0 %5,92 %18,2 %11,5 %14,3 % 24,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)12,9 %5,35 %20,9 %12,5 %15,4 % 23,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)14,0 %5,18 %21,3 %11,5 %14,3 % 24,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)14,3 %5,99 %23,0 %13,5 %16,8 % 24,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)12,6-32,458,88,7927,5 212,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste69,7 %71,7 %82,0 %85,0 %85,4 % 0,5%
Nettovelkaantumisaste (%)0,394 %-1,81 %-11,4 %-12,8 %-24,0 % 87,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %10,9 %10,3 %-1,51 %-3,20 %-11,1 % 246,9%
Maksuvalmius
Quick ratio1,501,553,103,293,55 7,9%
Current ratio1,501,553,103,293,55 7,9%
Rahat ja rahavarat141130137129194 50,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)29,229,631,229,729,7 0,0%
Nettokäyttöpääoma %9,52 %10,7 %18,5 %19,2 %25,3 % 31,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.