Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Teollisuushuolto Karjalainen Oy

Y-tunnus 2081610-3 43.99 Muualla luokittelematon muu erikoistunut rakennustoiminta Perustettu 2006

Teollisuushuolto Karjalainen Oy (Y-tunnus: 2081610-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Parola. Yritys toimii toimialalla 43.99 Muualla luokittelematon muu erikoistunut rakennustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (3,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 1,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 4,3 % ja ROE 5,2 %. Omavaraisuusaste oli 82,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
120 kEUR
-3,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,67 %
-3,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-28,0 kEUR
+3,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,88
+0,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Sattulantie 171, Parola 13720
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
18.12.2006
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.99 Muualla luokittelematon muu erikoistunut rakennustoiminta
Sijainti
Sattulantie 171, Parola 13720
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Teollisuushuolto Karjalainen Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto125134130124120 3,2%
Bruttokate82,095,089,087,086,0 1,1%
Liiketulos (EBIT)1,0012,01,006,002,00 66,7%
Nettotulos1,009,001,005,002,00 60,0%
Oma pääoma yhteensä34,039,037,039,038,0 2,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)46,050,044,047,045,0 4,3%
Nettovelka-16,0-24,0-16,0-29,0-28,0 3,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0,800 %8,96 %0,769 %4,84 %1,67 % 65,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)2,33 %25,0 %2,13 %13,2 %4,35 % 67,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)2,90 %24,7 %2,63 %13,2 %5,19 % 60,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)2,99 %34,3 %2,70 %16,2 %5,33 % 67,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,316,78-2,691,50-1,69 212,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste70,8 %76,5 %82,2 %81,3 %82,6 % 1,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-47,1 %-61,5 %-43,2 %-74,4 %-73,7 % 0,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-1,60 %-8,96 %-6,15 %-16,1 %-16,7 % 3,7%
Maksuvalmius
Quick ratio1,933,004,134,334,88 12,7%
Current ratio1,933,004,134,334,88 12,7%
Rahat ja rahavarat16,024,016,029,028,0 3,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)17,532,747,726,533,5 26,4%
Nettokäyttöpääoma %10,4 %17,9 %19,2 %24,2 %25,8 % 6,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.