Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Homegame Oy

Y-tunnus 2071976-8 82.10 Hallinto- ja toimistopalvelut Perustettu 2006

Homegame Oy (Y-tunnus: 2071976-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Järvenpää. Yritys toimii toimialalla 82.10 Hallinto- ja toimistopalvelut. Vuonna 2024 liikevaihto oli 0,1 mEUR (79,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 26,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 15,3 % ja ROE 18,4 %. Omavaraisuusaste oli 65,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2024
61,0 kEUR
-79,3 % vs. 2023
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
26,2 %
+26,5 %-yks. vs. 2023
Nettovelka 2024
-22,0 kEUR
+65,3 % vs. 2023
Quick ratio 2024
1,98
-0,8 vs. 2023

Perustiedot

Osoite
Elimäenkuja 14, Järvenpää 04430
Verkkosivu
www.saluspakila.fi
Henkilöstö
3 (2024)
Perustettu
30.10.2006
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
82 Hallinto- ja tukipalvelut liike-elämälle
Päätoimiala
82.10 Hallinto- ja toimistopalvelut
Sijainti
Elimäenkuja 14, Järvenpää 04430
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Homegame Oy · 82 Hallinto- ja tukipalvelut liike-elämälle
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2024
20202021202220232024Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto22820028229461,0 79,3%
Bruttokate206197280269169 37,2%
Liiketulos (EBIT)14,0-4,006,67-0,82016,0 2051,2%
Nettotulos11,0-4,006,13-0,88413,0 1570,6%
Oma pääoma yhteensä10073,072,566,175,0 13,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)11387,094,094,0115 22,3%
Nettovelka-85,0-58,0-53,3-63,5-22,0 65,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)6,14 %-2,00 %2,37 %-0,278 %26,2 % 9524,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)12,8 %-4,00 %7,37 %-0,870 %15,3 % 1858,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)11,2 %-4,62 %8,43 %-1,28 %18,4 % 1537,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)14,4 %-4,65 %9,23 %-1,18 %22,7 % 2023,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,82-13,5-0,684-7,686,75 187,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste88,5 %83,0 %77,1 %70,3 %65,2 % 7,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-85,0 %-79,5 %-73,5 %-96,1 %-29,3 % 69,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-31,6 %-21,5 %-11,3 %-12,1 %29,5 % 343,8%
Maksuvalmius
Quick ratio7,694,603,532,731,98 27,5%
Current ratio7,694,603,532,731,98 27,5%
Rahat ja rahavarat85,058,053,363,522,0 65,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)22,49,1326,013,112,0 8,4%
Nettokäyttöpääoma %38,2 %27,0 %19,3 %16,2 %47,5 % 193,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.