Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

SF-Teli Oy

Y-tunnus 2068347-8 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta Perustettu 2006

SF-Teli Oy (Y-tunnus: 2068347-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tesjoki. Yritys toimii toimialalla 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,8 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 28,5 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 3,2 % ja ROE 3,6 %. Omavaraisuusaste oli 47,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
780 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
28,5 %
+5,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
2 587 kEUR
-15,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,0483
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tekniikkatie 2, Tesjoki 07955
Perustettu
18.10.2006
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
68 Kiinteistöalan toiminta
Päätoimiala
68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Sijainti
Tekniikkatie 2, Tesjoki 07955
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

SF-Teli Oy · 68 Kiinteistöalan toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 500600690780780 0,0%
Bruttokate1 500600690780780 0,0%
Liiketulos (EBIT)720- 11034,0177222 25,4%
Nettotulos528- 230- 155-18,0112 722,2%
Oma pääoma yhteensä3 4753 2453 0903 0723 184 3,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)8 8668 5557 7967 1506 675 6,6%
Nettovelka4 5924 2803 7293 0502 587 15,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)48,0 %-18,3 %4,93 %22,7 %28,5 % 25,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)7,79 %-1,26 %0,428 %2,37 %3,21 % 35,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)16,4 %-6,85 %-4,89 %-0,584 %3,58 % 713,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)9,07 %-1,38 %0,473 %2,71 %3,73 % 37,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 161- 874- 708- 480- 358 25,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste39,2 %37,9 %39,6 %43,0 %47,7 % 10,9%
Nettovelkaantumisaste (%)132 %132 %121 %99,3 %81,3 % 18,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %359 %832 %663 %522 %446 % 14,6%
Maksuvalmius
Quick ratio0,04800,2000,09710,02100,0483 130,0%
Current ratio0,04800,2000,09710,02100,0483 130,0%
Rahat ja rahavarat8,003201307,0013,0 85,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %-50,2 %- 234 %- 216 %- 221 %- 109 % 50,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.