Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

HH Embryo Oy

Y-tunnus 2058625-6 75.00 Eläinlääkintäpalvelut Perustettu 2006

HH Embryo Oy (Y-tunnus: 2058625-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pilpala. Yritys toimii toimialalla 75.00 Eläinlääkintäpalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 2,0 mEUR (16,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 8,9 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 11,6 % ja ROE 29,0 %. Omavaraisuusaste oli 24,8 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,3), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 979 kEUR
+16,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,89 %
+5,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
622 kEUR
+253 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,268
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Huitinraitti 33, Pilpala 12750
Verkkosivu
www.huitinholstein.net
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.7.2006
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
75 Eläinlääkintäpalvelut
Päätoimiala
75.00 Eläinlääkintäpalvelut
Sijainti
Huitinraitti 33, Pilpala 12750
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

HH Embryo Oy · 75 Eläinlääkintäpalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 3401 3961 6011 6941 979 16,8%
Bruttokate426444487489656 34,2%
Liiketulos (EBIT)43,036,010560,0176 193,3%
Nettotulos13,012,050,013,0105 707,7%
Oma pääoma yhteensä339323347333390 17,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 2061 3011 2801 4611 571 7,5%
Nettovelka410309410176622 253,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)3,21 %2,58 %6,56 %3,54 %8,89 % 151,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)3,78 %2,95 %8,14 %4,45 %11,6 % 160,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)3,75 %3,63 %14,9 %3,82 %29,0 % 659,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)6,40 %5,30 %14,9 %9,64 %23,1 % 139,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-28,3-45,619,6-23,688,7 475,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste28,0 %24,8 %27,1 %22,9 %24,8 % 8,3%
Nettovelkaantumisaste (%)121 %95,7 %118 %52,9 %159 % 200,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %64,8 %68,9 %58,3 %66,6 %59,7 % 10,4%
Maksuvalmius
Quick ratio0,1540,1350,1280,07090,268 278,0%
Current ratio0,9670,7270,6310,3980,549 37,9%
Rahat ja rahavarat2,0015,0000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)16,119,316,213,428,2 110,4%
Nettokäyttöpääoma %-1,34 %-14,6 %-17,9 %-37,2 %-13,4 % 64,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.