Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hammaslääkäri Martti Svanberg Oy

Y-tunnus 2048009-9 86.23 Hammaslääkäripalvelut Perustettu 2006

Hammaslääkäri Martti Svanberg Oy (Y-tunnus: 2048009-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Oulu. Yritys toimii toimialalla 86.23 Hammaslääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (5,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 128,6 % (EBIT 0,3 mEUR) ja nettotulos 0,4 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 15,5 % ja ROE 12,8 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3215,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
234 kEUR
-5,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
129 %
+5,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-3 082 kEUR
-4,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3 215
+2995,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Jokipellontie 24, Oulu 90650
Verkkosivu
www.oral.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
10.7.2006
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.23 Hammaslääkäripalvelut
Sijainti
Jokipellontie 24, Oulu 90650
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hammaslääkäri Martti Svanberg Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto244249249248234 5,6%
Bruttokate336339339338324 4,1%
Liiketulos (EBIT)294312317306301 1,6%
Nettotulos423340469215403 87,4%
Oma pääoma yhteensä2 7872 8783 0963 0613 214 5,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)3 0603 1303 1403 0763 215 4,5%
Nettovelka-2 671-2 698-3 033-2 963-3 082 4,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)120 %125 %127 %123 %129 % 4,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)16,3 %14,2 %20,0 %9,97 %15,5 % 55,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)15,6 %12,0 %15,7 %6,98 %12,8 % 83,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)16,6 %14,3 %20,2 %10,1 %15,6 % 54,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-51,6-44,0-38,2-48,1-40,4 16,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste91,1 %91,9 %98,6 %99,5 %100,0 % 0,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-95,8 %-93,7 %-98,0 %-96,8 %-95,9 % 0,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-1 085 %-1 082 %-1 200 %-1 189 %-1 317 % 10,8%
Maksuvalmius
Quick ratio11,212,471,42203 215 1361,4%
Current ratio11,212,471,42203 215 1361,4%
Rahat ja rahavarat2 9212 9483 0332 9633 082 4,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)23,927,924,929,426,5 9,9%
Nettokäyttöpääoma %54,1 %116 %129 %112 %104 % 7,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.