Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

RT-Aaltoset Oy

Y-tunnus 2044572-8 43.22 Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus Perustettu 2006

RT-Aaltoset Oy (Y-tunnus: 2044572-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Merimasku. Yritys toimii toimialalla 43.22 Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,4 mEUR (9,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 2,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 8,5 % ja ROE 8,6 %. Omavaraisuusaste oli 74,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
368 kEUR
-9,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
2,17 %
+2,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 152 kEUR
-1,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,67
-0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Koverintie 264, Merimasku 21160
Verkkosivu
www.rt-aaltoset.net
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
19.6.2006
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.22 Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus
Sijainti
Koverintie 264, Merimasku 21160
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

RT-Aaltoset Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto484559527405368 9,1%
Bruttokate153157153116118 1,7%
Liiketulos (EBIT)23,018,029,0-3,008,00 366,7%
Nettotulos19,014,027,012,016,0 33,3%
Oma pääoma yhteensä168169182179195 8,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)221230260236260 10,2%
Nettovelka-78,0-75,0- 112- 150- 152 1,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)4,75 %3,22 %5,50 %-0,741 %2,17 % 392,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)10,6 %7,98 %13,9 %6,05 %8,47 % 40,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)11,5 %8,31 %15,4 %6,65 %8,56 % 28,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)13,9 %10,7 %19,4 %8,33 %11,3 % 35,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,58-1,897,89-19,6-10,8 44,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste76,0 %73,8 %69,7 %75,8 %74,7 % 1,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-46,4 %-44,4 %-61,5 %-83,8 %-77,9 % 7,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-5,17 %-2,68 %-6,26 %-23,0 %-23,4 % 1,7%
Maksuvalmius
Quick ratio2,302,002,042,912,67 8,2%
Current ratio3,263,072,593,353,35 0,0%
Rahat ja rahavarat78,075,0112150152 1,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)27,922,929,89,9119,8 99,8%
Nettokäyttöpääoma %23,6 %21,1 %16,3 %21,5 %14,9 % 30,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.