Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kunnon Startti Oy

Y-tunnus 2037684-9 93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta Perustettu 2006

Kunnon Startti Oy (Y-tunnus: 2037684-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sastamala. Yritys toimii toimialalla 93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (1,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 47,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 13,9 % ja ROE 12,2 %. Omavaraisuusaste oli 90,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
92,0 kEUR
-1,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
47,8 %
+2,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-3,00 kEUR
-150 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,33
+1,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Onkiniemenkatu 6, Sastamala 38200
Verkkosivu
www.kunnonstartti.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
11.5.2006
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta
Sijainti
Onkiniemenkatu 6, Sastamala 38200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kunnon Startti Oy · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto73,071,096,093,092,0 1,1%
Bruttokate81,071,088,083,082,0 1,2%
Liiketulos (EBIT)29,035,046,042,044,0 4,8%
Nettotulos22,027,035,032,034,0 6,3%
Oma pääoma yhteensä230239256268289 7,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)313311313314320 1,9%
Nettovelka45,023,015,06,00-3,00 150,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)39,7 %49,3 %47,9 %45,2 %47,8 % 5,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)9,43 %11,2 %14,7 %13,4 %13,9 % 3,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)9,65 %11,5 %14,1 %12,2 %12,2 % 0,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)10,4 %11,9 %15,7 %14,1 %14,4 % 2,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,90-0,3029,355,296,19 17,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste74,7 %78,9 %81,8 %85,1 %90,0 % 5,8%
Nettovelkaantumisaste (%)19,6 %9,62 %5,86 %2,24 %-1,04 % 146,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %83,6 %63,4 %32,3 %22,6 %6,52 % 71,2%
Maksuvalmius
Quick ratio2,551,731,812,073,33 60,9%
Current ratio1,751,181,812,073,33 60,9%
Rahat ja rahavarat22,026,026,026,026,0 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %16,4 %5,63 %13,5 %17,2 %22,8 % 32,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.