Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Red Sedge Oy

Y-tunnus 2034233-1 66.12 Arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen Perustettu 2006

Red Sedge Oy (Y-tunnus: 2034233-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Nokia. Yritys toimii toimialalla 66.12 Arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,4 mEUR (1469,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 5,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 6,8 % ja ROE 5,7 %. Omavaraisuusaste oli 99,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 82,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
361 kEUR
+1470 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,99 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
- 241 kEUR
+10,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
82,0
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Palokärjenkatu 1 A 2, Nokia 37140
Perustettu
25.4.2006
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.12 Arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen
Sijainti
Palokärjenkatu 1 A 2, Nokia 37140
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Red Sedge Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto58,044,02,0023,0361 1469,6%
Bruttokate52,066,037,01,0019,0 1800,0%
Liiketulos (EBIT)51,037,017,0018,0-
Nettotulos81,058,024,023,039,0 69,6%
Oma pääoma yhteensä762758722688670 2,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)780758723688673 2,2%
Nettovelka- 473- 561- 335- 270- 241 10,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)87,9 %84,1 %850 %0 %4,99 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)12,6 %8,97 %4,19 %3,54 %6,76 % 91,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)10,8 %7,63 %3,24 %3,26 %5,74 % 76,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)12,8 %9,08 %4,19 %3,54 %6,77 % 91,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-27,0-40,5-58,5-68,3-49,8 27,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste97,6 %100 %100 %100 %99,6 % 0,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-62,1 %-74,0 %-46,4 %-39,2 %-36,0 % 8,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 783 %-1 275 %-16 750 %-1 174 %-65,9 % 94,4%
Maksuvalmius
Quick ratio26,800082,0-
Current ratio29,2000150-
Rahat ja rahavarat473561335270241 10,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %924 %1 382 %24 700 %2 013 %124 % 93,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.