Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Radcasus Oy

Y-tunnus 2022692-0 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut Perustettu 2006

Radcasus Oy (Y-tunnus: 2022692-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (3,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 76,9 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,4 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 18,0 % ja ROE 15,1 %. Omavaraisuusaste oli 99,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 16,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
312 kEUR
+3,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
76,9 %
+4,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 332 kEUR
+14,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
16,4
-8,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Nygrannaksentie 22 D, Espoo 02180
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
27.2.2006
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Sijainti
Nygrannaksentie 22 D, Espoo 02180
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Radcasus Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto400386325301312 3,7%
Bruttokate410396335311323 3,9%
Liiketulos (EBIT)333299239218240 10,1%
Nettotulos298236194222395 77,9%
Oma pääoma yhteensä2 4072 4642 4782 5092 709 8,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2 4392 4812 4912 5252 730 8,1%
Nettovelka- 884- 812- 424- 389- 332 14,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)83,3 %77,5 %73,5 %72,4 %76,9 % 6,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)16,2 %14,4 %10,3 %11,8 %18,0 % 52,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)12,7 %9,69 %7,85 %8,90 %15,1 % 69,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)16,4 %14,6 %10,4 %11,9 %18,2 % 52,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)49,91,40-52,7-71,5-35,6 50,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste98,7 %99,3 %99,5 %99,3 %99,2 % 0,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-36,7 %-33,0 %-17,1 %-15,5 %-12,3 % 20,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 213 %- 206 %- 127 %- 124 %-99,4 % 19,8%
Maksuvalmius
Quick ratio29,050,540,225,316,4 35,2%
Current ratio29,050,540,225,316,4 35,2%
Rahat ja rahavarat884812424389332 14,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)21,924,6024,330,4 25,1%
Nettokäyttöpääoma %224 %218 %145 %137 %109 % 20,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.