Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Neljä Astetta Oy

Y-tunnus 2009251-2 88.99 Muualla luokittelematon muu sosiaalihuollon avopalvelutoiminta Perustettu 2005

Neljä Astetta Oy (Y-tunnus: 2009251-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lahti. Yritys toimii toimialalla 88.99 Muualla luokittelematon muu sosiaalihuollon avopalvelutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 6,8 mEUR (13,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 1,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 35,0 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
6 757 kEUR
-13,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
0,414 %
-2,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
35,0 kEUR
+94,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,45
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Juhonkatu 1, Lahti 15700
Verkkosivu
www.4astetta.fi
Henkilöstö
79 (2025)
Perustettu
29.12.2005
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
88 Sosiaalihuollon avopalvelut
Päätoimiala
88.99 Muualla luokittelematon muu sosiaalihuollon avopalvelutoiminta
Sijainti
Juhonkatu 1, Lahti 15700
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Neljä Astetta Oy · 88 Sosiaalihuollon avopalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto7 4727 6518 2907 8216 757 13,6%
Bruttokate7 2537 4028 2847 6136 552 13,9%
Liiketulos (EBIT)85,0- 33524219728,0 85,8%
Nettotulos5,001,00- 2063510 100,0%
Oma pääoma yhteensä28128275,0425425 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2 3382 5942 5922 8762 668 7,2%
Nettovelka- 306- 273- 21118,035,0 94,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)1,14 %-4,38 %2,92 %2,52 %0,414 % 83,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)3,78 %-13,5 %9,33 %7,21 %1,01 % 86,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)0,864 %0,355 %- 115 %140 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)16,6 %-70,5 %43,1 %27,1 %2,96 % 89,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)5,44- 356186147-59,7 140,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste15,3 %10,9 %18,6 %31,6 %35,0 % 10,8%
Nettovelkaantumisaste (%)- 109 %-96,8 %- 281 %4,24 %8,24 % 94,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %22,4 %22,6 %22,3 %25,2 %25,7 % 2,0%
Maksuvalmius
Quick ratio1,170,8911,031,351,45 7,4%
Current ratio1,170,8911,031,351,45 7,4%
Rahat ja rahavarat30658525800-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)48,444,345,146,561,7 32,7%
Nettokäyttöpääoma %2,84 %-3,05 %0,410 %5,74 %7,74 % 34,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.