Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

LP-Group Kiikala Oy

Y-tunnus 2002922-2 25.11 Metallirakenteiden ja niiden osien valmistus Perustettu 2005

LP-Group Kiikala Oy (Y-tunnus: 2002922-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kiikala. Yritys toimii toimialalla 25.11 Metallirakenteiden ja niiden osien valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 6,0 mEUR (16,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 4,7 % (EBIT 0,3 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 7,8 % ja ROE 23,8 %. Omavaraisuusaste oli 23,6 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
6 030 kEUR
+16,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,66 %
+10,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
2 218 kEUR
+73,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,600
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Suomusjärventie 418, Kiikala 25390
Verkkosivu
www.lp-group.com
Henkilöstö
37 (2025)
Perustettu
24.11.2005
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
25 Metallituotteiden valmistus pois lukien koneet ja laitteet
Päätoimiala
25.11 Metallirakenteiden ja niiden osien valmistus
Sijainti
Suomusjärventie 418, Kiikala 25390
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

LP-Group Kiikala Oy · 25 Metallituotteiden valmistus pois lukien koneet ja laitteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto6 0267 6815 9205 1896 030 16,2%
Bruttokate3 5734 1023 5042 8183 080 9,3%
Liiketulos (EBIT)379730290- 278281 201,1%
Nettotulos265534188- 354201 156,8%
Oma pääoma yhteensä8841 1181 218776915 17,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)3 1462 9202 7923 3903 878 14,4%
Nettovelka1 1776166701 2782 218 73,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)6,29 %9,50 %4,90 %-5,36 %4,66 % 186,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)15,2 %24,2 %10,3 %-8,96 %7,79 % 186,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)31,4 %53,4 %16,1 %-35,5 %23,8 % 167,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)23,2 %38,3 %15,9 %-13,9 %10,9 % 178,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)18738464,5- 46186,7 118,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste28,1 %38,3 %43,6 %22,9 %23,6 % 3,1%
Nettovelkaantumisaste (%)133 %55,1 %55,0 %165 %242 % 46,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %37,3 %23,0 %25,8 %50,4 %49,1 % 2,6%
Maksuvalmius
Quick ratio0,5550,7100,7040,4110,600 46,0%
Current ratio1,081,181,280,6960,974 39,9%
Rahat ja rahavarat11,537,046,000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)62,451,358,645,675,1 64,7%
Nettokäyttöpääoma %2,48 %3,71 %6,94 %-13,0 %-0,896 % 93,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.