Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

J-E Holmberg Oy Ab

Y-tunnus 1993689-6 43.12 Rakennuspaikan valmistelutyöt Perustettu 2005

J-E Holmberg Oy Ab (Y-tunnus: 1993689-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Barösund. Yritys toimii toimialalla 43.12 Rakennuspaikan valmistelutyöt. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,3 mEUR (7,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 13,6 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 18,4 % ja ROE 23,5 %. Omavaraisuusaste oli 26,4 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,2), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 335 kEUR
-7,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
13,6 %
+3,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
619 kEUR
+39,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,238
-0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Espingsvägen 77a, Barösund 10270
Verkkosivu
www.jeholmberg.fi
Henkilöstö
6 (2025)
Perustettu
12.10.2005
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.12 Rakennuspaikan valmistelutyöt
Sijainti
Espingsvägen 77a, Barösund 10270
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

J-E Holmberg Oy Ab · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 1411 1721 1721 4501 335 7,9%
Bruttokate651656665762897 17,7%
Liiketulos (EBIT)-63,0-23,036,0145182 25,5%
Nettotulos-82,0-46,03,0081,044,0 45,7%
Oma pääoma yhteensä16410599,0172202 17,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)8018888839521 041 9,3%
Nettovelka324518447445619 39,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-5,52 %-1,96 %3,07 %10,0 %13,6 % 36,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-6,25 %-2,72 %4,18 %15,9 %18,4 % 15,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)-38,1 %-34,2 %2,94 %59,8 %23,5 % 60,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-8,63 %-3,84 %6,34 %25,1 %24,2 % 3,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 140-78,0-22,993,3124 32,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste20,4 %11,8 %11,2 %18,1 %26,4 % 45,9%
Nettovelkaantumisaste (%)198 %493 %452 %259 %306 % 18,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %48,2 %66,8 %67,1 %53,7 %57,5 % 7,1%
Maksuvalmius
Quick ratio0,6020,2380,2100,4070,238 41,5%
Current ratio0,6020,2380,2100,4070,238 41,5%
Rahat ja rahavarat88,00000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)10,919,343,934,229,3 14,3%
Nettokäyttöpääoma %-7,89 %-17,2 %-46,6 %-13,7 %-28,1 % 105,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.