Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

LB Consulting Oy

Y-tunnus 1984148-3 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta Perustettu 2005

LB Consulting Oy (Y-tunnus: 1984148-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (9,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 71,0 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 28,1 % ja ROE 23,0 %. Omavaraisuusaste oli 97,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 41,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
269 kEUR
-9,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
71,0 %
-4,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 969 kEUR
-17,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
41,0
-5,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Metsäniityntie 5, Vantaa 01690
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
5.9.2005
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta
Sijainti
Metsäniityntie 5, Vantaa 01690
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

LB Consulting Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto282200219296269 9,1%
Bruttokate266184199273249 8,8%
Liiketulos (EBIT)218139144224191 14,7%
Nettotulos244106150179242 35,2%
Oma pääoma yhteensä7287758639721 128 16,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)7747778659871 152 16,7%
Nettovelka- 607- 613- 675- 827- 969 17,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)77,3 %69,5 %65,8 %75,7 %71,0 % 6,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)46,3 %18,7 %23,3 %24,3 %28,1 % 15,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)38,9 %14,1 %18,3 %19,5 %23,0 % 17,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)48,8 %19,3 %23,4 %24,6 %28,6 % 16,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)12440,039,810163,2 37,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste93,9 %99,5 %99,5 %98,2 %97,9 % 0,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-83,4 %-79,1 %-78,2 %-85,1 %-85,9 % 0,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 199 %- 305 %- 306 %- 273 %- 351 % 28,6%
Maksuvalmius
Quick ratio13,115617946,841,0 12,4%
Current ratio13,115617946,841,0 12,4%
Rahat ja rahavarat607613675827969 17,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %70,2 %48,0 %74,0 %33,4 %90,0 % 169,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.