Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Flow Catering Oy

Y-tunnus 1981466-1 56.22 Sopimusperusteiset catering- ja ravitsemispalvelut Perustettu 2005

Flow Catering Oy (Y-tunnus: 1981466-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ylläsjärvi. Yritys toimii toimialalla 56.22 Sopimusperusteiset catering- ja ravitsemispalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (9,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 25,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,0 % ja ROE 10,1 %. Omavaraisuusaste oli 98,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 71,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
39,0 kEUR
-9,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
25,6 %
+14,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-71,0 kEUR
-4,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
71,0
+52,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tunturipolku 2 B, Ylläsjärvi 95980
Verkkosivu
www.flowcatering.com
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
25.8.2005
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
56 Ravitsemistoiminta
Päätoimiala
56.22 Sopimusperusteiset catering- ja ravitsemispalvelut
Sijainti
Tunturipolku 2 B, Ylläsjärvi 95980
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Flow Catering Oy · 56 Ravitsemistoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto10,060,037,043,039,0 9,3%
Bruttokate11,050,034,039,039,0 0,0%
Liiketulos (EBIT)4,0011,04,005,0010,0 100,0%
Nettotulos3,008,004,005,009,00 80,0%
Oma pääoma yhteensä93,093,090,088,090,0 2,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)94,097,093,093,091,0 2,2%
Nettovelka-92,0-77,0-65,0-68,0-71,0 4,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)40,0 %18,3 %10,8 %11,6 %25,6 % 120,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)4,12 %11,5 %5,26 %6,45 %12,0 % 86,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)3,14 %8,60 %4,37 %5,62 %10,1 % 79,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)4,19 %11,9 %5,43 %6,67 %12,3 % 84,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-5,270,202-5,60-4,35-0,143 96,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste97,9 %95,9 %97,8 %95,7 %98,9 % 3,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-98,9 %-82,8 %-72,2 %-77,3 %-78,9 % 2,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 900 %- 122 %- 170 %- 149 %- 179 % 20,1%
Maksuvalmius
Quick ratio46,519,336,518,371,0 288,0%
Current ratio46,519,336,518,371,0 288,0%
Rahat ja rahavarat92,077,065,068,071,0 4,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0078,942,40 100,0%
Nettokäyttöpääoma %910 %122 %192 %160 %179 % 11,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.