Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Lieksan Sammutinpalvelu Oy

Y-tunnus 1971392-4 28.29 Muualla luokittelematon muiden yleiskäyttöön tarkoitettujen koneiden valmistus Perustettu 2005

Lieksan Sammutinpalvelu Oy (Y-tunnus: 1971392-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lieksa. Yritys toimii toimialalla 28.29 Muualla luokittelematon muiden yleiskäyttöön tarkoitettujen koneiden valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (49,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 16,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 65,1 % ja ROE 82,4 %. Omavaraisuusaste oli 88,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 7,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
85,0 kEUR
+49,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
16,5 %
+23,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-20,0 kEUR
-150 % vs. 2024
Quick ratio 2025
7,00
+5,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Koulutie 2, Lieksa 81720
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
16.6.2005
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
28 Muualla luokittelematon koneiden ja laitteiden valmistus
Päätoimiala
28.29 Muualla luokittelematon muiden yleiskäyttöön tarkoitettujen koneiden valmistus
Sijainti
Koulutie 2, Lieksa 81720
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Lieksan Sammutinpalvelu Oy · 28 Muualla luokittelematon koneiden ja laitteiden valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto52,052,064,057,085,0 49,1%
Bruttokate27,029,033,026,042,0 61,5%
Liiketulos (EBIT)-4,00-5,001,00-4,0014,0 450,0%
Nettotulos-5,00-5,001,00-4,0014,0 450,0%
Oma pääoma yhteensä18,014,014,010,024,0 140,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)22,017,018,015,028,0 86,7%
Nettovelka-11,0-8,00-8,00-8,00-20,0 150,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-7,69 %-9,62 %1,56 %-7,02 %16,5 % 335,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-16,3 %-25,6 %5,71 %-24,2 %65,1 % 369,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)-24,4 %-31,3 %7,14 %-33,3 %82,4 % 347,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-18,6 %-31,3 %7,69 %-38,1 %84,8 % 322,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-6,18-6,70-0,324-5,3213,1 346,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste85,7 %77,8 %73,7 %58,8 %88,9 % 51,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-61,1 %-57,1 %-57,1 %-80,0 %-83,3 % 4,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-15,4 %-7,69 %-4,69 %-1,75 %-20,0 % 1042,9%
Maksuvalmius
Quick ratio4,332,252,201,297,00 442,6%
Current ratio4,672,502,401,437,67 436,4%
Rahat ja rahavarat11,08,008,008,0020,0 150,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)7,02017,16,404,29 33,0%
Nettokäyttöpääoma %21,2 %11,5 %10,9 %5,26 %23,5 % 346,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.