Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Liikenne Lohiniva Oy

Y-tunnus 1956385-8 49.32 Tieliikenteen muu kuin säännöllinen henkilökuljetus Perustettu 2005

Liikenne Lohiniva Oy (Y-tunnus: 1956385-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pello. Yritys toimii toimialalla 49.32 Tieliikenteen muu kuin säännöllinen henkilökuljetus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (29,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 28,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 10,6 % ja ROE 8,8 %. Omavaraisuusaste oli 96,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 11,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
127 kEUR
-29,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
28,3 %
+23,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 130 kEUR
-39,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
11,8
-0,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Luppotie 10, Pello 95700
Verkkosivu
www.lohiniva.fi
Henkilöstö
60 (2025)
Perustettu
29.3.2005
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Päätoimiala
49.32 Tieliikenteen muu kuin säännöllinen henkilökuljetus
Sijainti
Luppotie 10, Pello 95700
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Liikenne Lohiniva Oy · 49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto527598400180127 29,4%
Bruttokate460495327137134 2,2%
Liiketulos (EBIT)71,011089,08,0036,0 350,0%
Nettotulos56,086,070,06,0030,0 400,0%
Oma pääoma yhteensä249315360338341 0,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)412441383347354 2,0%
Nettovelka62,012,0- 165-93,0- 130 39,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)13,5 %18,4 %22,3 %4,44 %28,3 % 537,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)19,6 %25,8 %21,6 %2,19 %10,6 % 384,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)24,3 %30,5 %20,7 %1,72 %8,84 % 414,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)23,4 %30,3 %24,2 %2,30 %10,9 % 373,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)32,454,535,2-28,1-2,79 90,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste60,4 %71,4 %93,8 %97,4 %96,1 % 1,3%
Nettovelkaantumisaste (%)24,9 %3,81 %-45,8 %-27,5 %-38,1 % 38,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %23,5 %12,9 %-35,3 %-46,7 %-91,3 % 95,5%
Maksuvalmius
Quick ratio1,421,607,6712,211,8 3,3%
Current ratio1,421,607,6712,211,8 3,3%
Rahat ja rahavarat39,049,016593,0130 39,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)72,064,15,4726,437,4 41,7%
Nettokäyttöpääoma %8,16 %9,87 %40,0 %56,1 %111 % 97,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.