Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Nalex Oy

Y-tunnus 1951071-3 69.10 Lakiasiainpalvelut Perustettu 2004

Nalex Oy (Y-tunnus: 1951071-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Naantali. Yritys toimii toimialalla 69.10 Lakiasiainpalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (100,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -7,4 % ja ROE -9,1 %. Omavaraisuusaste oli 95,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 20,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2024
8,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
- 250 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-20,0 kEUR
+37,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
20,0
+16,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kaivokatu 20, Naantali 21100
Verkkosivu
www.nalex.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.9.2004
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Päätoimiala
69.10 Lakiasiainpalvelut
Sijainti
Kaivokatu 20, Naantali 21100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Nalex Oy · 69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto0049,08,000 100,0%
Bruttokate0049,09,000 100,0%
Liiketulos (EBIT)-3,00-3,0015,0-20,0-2,00 90,0%
Nettotulos-3,00-3,0015,0-20,0-2,00 90,0%
Oma pääoma yhteensä30,027,043,023,021,0 8,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)41,036,063,033,021,0 36,4%
Nettovelka-17,0-13,0-41,0-32,0-20,0 37,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %30,6 %- 250 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-7,32 %-7,79 %30,3 %-41,7 %-7,41 % 82,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)-9,52 %-10,5 %42,9 %-60,6 %-9,09 % 85,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-9,52 %-10,5 %43,5 %-61,5 %-9,30 % 84,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-6,12-5,8412,4-24,1-4,18 82,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste73,2 %75,0 %67,2 %69,7 %95,5 % 37,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-56,7 %-48,1 %-95,3 %- 139 %-95,2 % 31,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %-40,8 %- 275 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio1,641,441,953,2020,0 525,0%
Current ratio1,641,441,953,2020,0 525,0%
Rahat ja rahavarat17,013,041,032,020,0 37,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %40,8 %275 %0 % 100,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.