Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

SM-Team Oy

Y-tunnus 1943407-9 02.20 Puunkorjuu Perustettu 2005

SM-Team Oy (Y-tunnus: 1943407-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Juva. Yritys toimii toimialalla 02.20 Puunkorjuu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT -0,1 mEUR) ja nettotulos -0,1 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -21,2 % ja ROE -21,7 %. Omavaraisuusaste oli 97,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 29,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
- 386 kEUR
+29,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
29,8
-9,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kirkkoharjuntie 236, Juva 51900
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.1.2005
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
02 Metsätalous ja puunkorjuu
Päätoimiala
02.20 Puunkorjuu
Sijainti
Kirkkoharjuntie 236, Juva 51900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

SM-Team Oy · 02 Metsätalous ja puunkorjuu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto00000-
Bruttokate96283016,010,04,00 60,0%
Liiketulos (EBIT)212635-85,0- 142- 139 2,1%
Nettotulos162507-85,0- 140- 139 0,7%
Oma pääoma yhteensä6811 133958741542 26,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 1911 156971755556 26,4%
Nettovelka- 335-1 077- 676- 550- 386 29,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %0 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)17,2 %54,2 %-7,99 %-16,2 %-21,2 % 30,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)26,0 %55,9 %-8,13 %-16,5 %-21,7 % 31,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)21,4 %63,9 %-8,13 %-16,5 %-21,7 % 31,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)62,9427- 192- 233- 209 10,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste57,2 %98,0 %98,7 %98,1 %97,7 % 0,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-49,2 %-95,1 %-70,6 %-74,2 %-71,2 % 4,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %0 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio2,0647,155,739,429,8 24,4%
Current ratio2,0647,155,739,429,8 24,4%
Rahat ja rahavarat5111 077676550386 29,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %0 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.