Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Parturi-Kampaamo Red Point Oy

Y-tunnus 1927708-5 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut Perustettu 2004

Parturi-Kampaamo Red Point Oy (Y-tunnus: 1927708-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tuusula. Yritys toimii toimialalla 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (2,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 6,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 19,6 % ja ROE 14,3 %. Omavaraisuusaste oli 60,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,9), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
80,0 kEUR
+2,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
6,25 %
+2,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-1,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2025
0,889
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Nahkurintie 2, Tuusula 04300
Verkkosivu
www.redpoint.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
2.11.2004
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut
Sijainti
Nahkurintie 2, Tuusula 04300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Parturi-Kampaamo Red Point Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto82,077,075,278,080,0 2,6%
Bruttokate90,089,087,290,090,0 0,0%
Liiketulos (EBIT)3,003,002,683,005,00 66,7%
Nettotulos1,002,000,4101,002,00 100,0%
Oma pääoma yhteensä9,0012,011,913,015,0 15,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)22,018,021,927,024,0 11,1%
Nettovelka3,000-0,06700-1,00-
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)3,66 %3,90 %3,56 %3,85 %6,25 % 62,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)13,6 %20,0 %14,1 %12,3 %19,6 % 59,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)11,1 %19,0 %3,44 %8,04 %14,3 % 77,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)22,2 %33,3 %24,5 %23,2 %35,7 % 53,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,581,861,541,883,77 100,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste57,1 %63,2 %54,3 %50,0 %60,0 % 20,0%
Nettovelkaantumisaste (%)33,3 %0 %-0,564 %0 %-6,67 %-
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %13,4 %7,79 %11,6 %15,4 %10,0 % 35,1%
Maksuvalmius
Quick ratio0,8751,170,7990,8330,889 6,7%
Current ratio2,502,832,362,082,56 23,1%
Rahat ja rahavarat000,075001,00-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %14,6 %14,3 %16,0 %16,7 %17,5 % 4,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.