Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Phantom Invest Oy

Y-tunnus 1926182-5 66.12 Arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen Perustettu 2004

Phantom Invest Oy (Y-tunnus: 1926182-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Nummela. Yritys toimii toimialalla 66.12 Arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (27,8 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 15,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 1,2 % ja ROE 3,7 %. Omavaraisuusaste oli 20,7 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,3), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
13,0 kEUR
-27,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
15,4 %
+9,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
132 kEUR
+6,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,261
-0,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ruutisarventie 19-21 A, Nummela 03100
Perustettu
25.10.2004
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.12 Arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen
Sijainti
Ruutisarventie 19-21 A, Nummela 03100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Phantom Invest Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto24,040,036,018,013,0 27,8%
Bruttokate-21,0-5,00-40,01,002,00 100,0%
Liiketulos (EBIT)-21,0-6,00-40,01,002,00 100,0%
Nettotulos-23,0-8,00-42,01,001,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä-84,0-92,0- 134- 134- 132 1,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)44,047,022,026,028,0 7,7%
Nettovelka60,068,0132124132 6,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-87,5 %-15,0 %- 111 %5,56 %15,4 % 177,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-16,5 %-4,49 %-27,1 %1,27 %1,25 % 1,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)-41,8 %-17,6 %- 122 %4,17 %3,70 % 11,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-25,1 %-6,49 %-34,3 %1,44 %1,45 % 0,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-22,5-6,57-40,40,6221,62 160,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste13,6 %8,33 %18,2 %16,0 %20,7 % 29,4%
Nettovelkaantumisaste (%)6 000 %6 800 %10 000 %10 000 %10 000 % 0,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %408 %280 %417 %806 %1 192 % 47,9%
Maksuvalmius
Quick ratio0,7890,6360,3330,6670,261 60,9%
Current ratio1,161,071,221,241,22 1,6%
Rahat ja rahavarat30,028,06,0014,06,00 57,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %25,0 %7,50 %11,1 %27,8 %38,5 % 38,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.