Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Yrityskonsultointi Anne Suominen Oy

Y-tunnus 1901230-0 69.20 Laskentatoimi, kirjanpito ja tilintarkastus; veroneuvonta Perustettu 2004

Yrityskonsultointi Anne Suominen Oy (Y-tunnus: 1901230-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hinnerjoki. Yritys toimii toimialalla 69.20 Laskentatoimi, kirjanpito ja tilintarkastus; veroneuvonta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (3,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 104,3 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,1 % ja ROE 11,7 %. Omavaraisuusaste oli 71,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
69,0 kEUR
+3,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
104 %
-24,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
102 kEUR
+5,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,14
+1,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Yläneentie 16, Hinnerjoki 27600
Verkkosivu
www.annesuominen.fi
Perustettu
31.5.2004
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Päätoimiala
69.20 Laskentatoimi, kirjanpito ja tilintarkastus; veroneuvonta
Sijainti
Yläneentie 16, Hinnerjoki 27600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Yrityskonsultointi Anne Suominen Oy · 69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto53,039,048,067,069,0 3,0%
Bruttokate89,066,081,0100119 19,0%
Liiketulos (EBIT)78,051,068,086,072,0 16,3%
Nettotulos64,024,049,068,050,0 26,5%
Oma pääoma yhteensä364361382420435 3,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)606576569583609 4,5%
Nettovelka14313512097,0102 5,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)147 %131 %142 %128 %104 % 18,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)13,0 %8,63 %11,9 %14,9 %12,1 % 18,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)18,6 %6,62 %13,2 %17,0 %11,7 % 31,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)13,2 %8,79 %12,1 %15,1 %12,2 % 19,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)11,2-15,6-1,2922,7-1,74 107,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste60,1 %62,8 %67,1 %72,2 %71,5 % 1,0%
Nettovelkaantumisaste (%)39,3 %37,4 %31,4 %23,1 %23,4 % 1,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %287 %362 %265 %152 %158 % 3,9%
Maksuvalmius
Quick ratio3,062,272,443,885,14 32,5%
Current ratio2,972,272,353,655,14 40,8%
Rahat ja rahavarat89,068,061,061,064,0 4,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)62,0005,4542,3 676,1%
Nettokäyttöpääoma %123 %97,4 %72,9 %67,2 %84,1 % 25,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.