Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

TR-Kiinteistöhuolto Oy

Y-tunnus 1897190-5 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 2004

TR-Kiinteistöhuolto Oy (Y-tunnus: 1897190-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Mäntsälä. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,8 mEUR (3,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 28,4 % (EBIT 0,5 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 57,1 % ja ROE 1,0 %. Omavaraisuusaste oli 14,8 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 773 kEUR
+3,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
28,4 %
+7,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
509 kEUR
+39,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,03
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Helsingintie 220, Mäntsälä 04600
Verkkosivu
www.tr-kiinteistohuolto.fi
Henkilöstö
11 (2025)
Perustettu
6.5.2004
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Helsingintie 220, Mäntsälä 04600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

TR-Kiinteistöhuolto Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto6447641 1801 7161 773 3,3%
Bruttokate4315918791 2461 355 8,7%
Liiketulos (EBIT)17,0-29,086,0365504 38,1%
Nettotulos18,0-33,065,0-2,001,00 150,0%
Oma pääoma yhteensä69,036,0101100101 1,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)168283379835934 11,9%
Nettovelka-61,0-87,0-72,0366509 39,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,64 %-3,80 %7,29 %21,3 %28,4 % 33,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)10,5 %-12,9 %26,9 %60,1 %57,1 % 5,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)16,4 %-62,9 %94,9 %-1,99 %0,995 % 150,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)53,7 %-55,8 %84,0 %106 %85,2 % 19,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)19,3-35,565,8348455 30,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste40,6 %12,8 %26,6 %15,0 %14,8 % 1,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-88,4 %- 242 %-71,3 %366 %504 % 37,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %6,21 %20,8 %11,2 %39,9 %43,7 % 9,5%
Maksuvalmius
Quick ratio1,301,091,150,9911,03 3,9%
Current ratio1,301,091,150,9911,03 3,9%
Rahat ja rahavarat61,087,014623,023,0 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)35,129,126,600-
Nettokäyttöpääoma %4,66 %1,83 %2,80 %-0,350 %1,07 % 405,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.