Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Rengastien Yritystalo Oy

Y-tunnus 1890319-5 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta Perustettu 2004

Rengastien Yritystalo Oy (Y-tunnus: 1890319-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tuomikylä. Yritys toimii toimialalla 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (8,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 19,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 5,9 % ja ROE 5,3 %. Omavaraisuusaste oli 51,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,1), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
167 kEUR
-8,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
19,2 %
-8,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
233 kEUR
-9,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,101
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kivimäentie 24, Tuomikylä 60720
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
30.3.2004
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
68 Kiinteistöalan toiminta
Päätoimiala
68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Sijainti
Kivimäentie 24, Tuomikylä 60720
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Rengastien Yritystalo Oy · 68 Kiinteistöalan toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto129150184182167 8,2%
Bruttokate129150184182167 8,2%
Liiketulos (EBIT)33,027,038,050,032,0 36,0%
Nettotulos21,012,016,024,015,0 37,5%
Oma pääoma yhteensä306293285286279 2,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)652678628586540 7,8%
Nettovelka337374332256233 9,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)25,6 %18,0 %20,7 %27,5 %19,2 % 30,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)5,10 %4,06 %5,97 %8,24 %5,86 % 28,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)6,82 %4,01 %5,54 %8,41 %5,31 % 36,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)5,18 %4,12 %6,07 %8,59 %6,24 % 27,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-31,9-39,2-32,7-18,5-26,3 42,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste46,9 %43,2 %45,5 %48,8 %51,7 % 5,9%
Nettovelkaantumisaste (%)110 %128 %116 %89,5 %83,5 % 6,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %268 %257 %185 %163 %156 % 4,3%
Maksuvalmius
Quick ratio0,1000,08330,06670,1170,101 13,7%
Current ratio0,1000,08330,06670,1170,101 13,7%
Rahat ja rahavarat001,003,000 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)8,497,305,9510,06,56 34,4%
Nettokäyttöpääoma %-34,9 %-29,3 %-30,4 %-37,4 %-42,5 % 13,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.