Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Atria-Valmisruoka Oy

Y-tunnus 1887128-5 10.85 Einesten ja valmisruokien valmistus Perustettu 2004

Atria-Valmisruoka Oy (Y-tunnus: 1887128-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Nurmo. Yritys toimii toimialalla 10.85 Einesten ja valmisruokien valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 16,5 mEUR (13,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -0,1 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,6 % ja ROE 1,6 %. Omavaraisuusaste oli 28,3 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
16 458 kEUR
+13,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-0,0972 %
+0,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka
-
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2025
1,39
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Atriantie 1, Nurmo 60550
Verkkosivu
www.atria.fi
Henkilöstö
198 (2025)
Perustettu
15.3.2004
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
10 Elintarvikkeiden valmistus
Päätoimiala
10.85 Einesten ja valmisruokien valmistus
Sijainti
Atriantie 1, Nurmo 60550
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Atria-Valmisruoka Oy · 10 Elintarvikkeiden valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto12 09313 09514 06714 50916 458 13,4%
Bruttokate12 09313 09514 06714 50916 458 13,4%
Liiketulos (EBIT)2,0011,0-76,0-83,0-16,0 80,7%
Nettotulos2,0010,04,0013,031,0 138,5%
Oma pääoma yhteensä1 8891 8991 9031 9161 947 1,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)5 6815 8275 8906 2816 891 9,7%
Nettovelka9591 00797400-
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0,0165 %0,0840 %-0,540 %-0,572 %-0,0972 % 83,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0,0585 %0,191 %0,0683 %0,230 %0,623 % 170,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)0,144 %0,528 %0,210 %0,681 %1,60 % 134,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0,125 %0,382 %0,138 %0,584 %2,12 % 263,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 182- 258- 351- 355- 194 45,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste33,2 %32,6 %32,3 %30,5 %28,3 % 7,2%
Nettovelkaantumisaste (%)50,8 %53,0 %51,2 %0 %0 %-
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %31,4 %30,0 %28,3 %30,1 %30,0 % 0,3%
Maksuvalmius
Quick ratio1,501,481,481,441,39 3,5%
Current ratio1,501,481,481,441,39 3,5%
Rahat ja rahavarat00000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %15,6 %14,5 %13,5 %13,2 %11,8 % 10,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.