Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Rebekan Hoitokoti Oy

Y-tunnus 1870595-7 87.30 Ikääntyneiden ja vammaisten pois lukien kehitysvammaisten asumispalvelut Perustettu 2003

Rebekan Hoitokoti Oy (Y-tunnus: 1870595-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Koirakoski. Yritys toimii toimialalla 87.30 Ikääntyneiden ja vammaisten pois lukien kehitysvammaisten asumispalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 3,7 mEUR (0,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 1,9 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 6,2 % ja ROE 10,1 %. Omavaraisuusaste oli 42,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
3 688 kEUR
+0,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,87 %
-3,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 388 kEUR
-54,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,13
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Rautavaarantie 22, Koirakoski 74490
Verkkosivu
www.rebekanhoitokoti.fi
Henkilöstö
58 (2025)
Perustettu
22.12.2003
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Päätoimiala
87.30 Ikääntyneiden ja vammaisten pois lukien kehitysvammaisten asumispalvelut
Sijainti
Rautavaarantie 22, Koirakoski 74490
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Rebekan Hoitokoti Oy · 87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto2 6892 8593 4253 6733 688 0,4%
Bruttokate2 5622 7283 3323 5453 562 0,5%
Liiketulos (EBIT)89,045,028019469,0 64,4%
Nettotulos73,029,021615350,0 67,3%
Oma pääoma yhteensä149166369492503 2,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)7898089711 0241 186 15,8%
Nettovelka154119- 174- 252- 388 54,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)3,31 %1,57 %8,18 %5,28 %1,87 % 64,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)11,9 %5,64 %31,5 %19,4 %6,24 % 67,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)63,2 %18,4 %80,7 %35,5 %10,1 % 71,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)27,1 %12,7 %72,2 %42,5 %13,9 % 67,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)52,52,671911154,19 96,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste18,8 %20,6 %38,0 %48,0 %42,4 % 11,7%
Nettovelkaantumisaste (%)103 %71,7 %-47,2 %-51,2 %-77,1 % 50,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %21,9 %20,0 %11,0 %7,65 %8,00 % 4,6%
Maksuvalmius
Quick ratio0,6200,6710,9291,101,13 2,7%
Current ratio0,6200,6710,9291,101,13 2,7%
Rahat ja rahavarat52,069,0227252388 54,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)32,232,231,730,731,4 2,3%
Nettokäyttöpääoma %-6,84 %-5,77 %-1,20 %1,50 %2,41 % 60,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.