Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

KV-Group Oy

Y-tunnus 1868273-2 43.22 Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus Perustettu 2003

KV-Group Oy (Y-tunnus: 1868273-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ruutana. Yritys toimii toimialalla 43.22 Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,5 mEUR (13,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 7,8 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 28,1 % ja ROE 39,4 %. Omavaraisuusaste oli 42,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 503 kEUR
+13,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,78 %
-2,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-90,0 kEUR
+62,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,62
-0,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Savikontie 49, Ruutana 36110
Verkkosivu
www.kvgroup.fi
Henkilöstö
17 (2025)
Perustettu
5.12.2003
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.22 Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus
Sijainti
Savikontie 49, Ruutana 36110
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

KV-Group Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 5491 5441 5361 3231 503 13,6%
Bruttokate1 0731 0481 0811 0301 093 6,1%
Liiketulos (EBIT)13513194,0139117 15,8%
Nettotulos10810475,011189,0 19,8%
Oma pääoma yhteensä235259254295157 46,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)423502478462372 19,5%
Nettovelka- 266- 215- 247- 242-90,0 62,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,72 %8,48 %6,12 %10,5 %7,78 % 25,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)33,3 %28,3 %19,2 %29,6 %28,1 % 5,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)46,8 %42,1 %29,2 %40,4 %39,4 % 2,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)58,3 %52,9 %36,6 %50,7 %45,8 % 9,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)86,582,450,587,064,8 25,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste55,7 %51,6 %53,1 %63,7 %42,2 % 33,8%
Nettovelkaantumisaste (%)- 113 %-83,0 %-97,2 %-82,0 %-57,3 % 30,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-5,10 %1,81 %-1,50 %-5,59 %4,32 % 177,3%
Maksuvalmius
Quick ratio2,051,881,952,491,62 34,9%
Current ratio2,071,901,962,541,64 35,4%
Rahat ja rahavarat266215247242150 38,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)25,052,039,742,242,3 0,2%
Nettokäyttöpääoma %12,9 %14,1 %14,1 %19,5 %8,58 % 56,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.