Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Aneri Cons Oy

Y-tunnus 1847231-3 70.20 Liikkeenjohdon konsultointi Perustettu 2003

Aneri Cons Oy (Y-tunnus: 1847231-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kauhajoki. Yritys toimii toimialalla 70.20 Liikkeenjohdon konsultointi. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -12,9 % ja ROE -13,8 %. Omavaraisuusaste oli 87,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 7,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-13,0 kEUR
+13,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
7,00
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Hallintotie 2, Kauhajoki 61800
Perustettu
1.7.2003
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Päätoimiala
70.20 Liikkeenjohdon konsultointi
Sijainti
Hallintotie 2, Kauhajoki 61800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Aneri Cons Oy · 70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1,002,002,0000-
Bruttokate1,002,002,0000-
Liiketulos (EBIT)-1,00-1,001,00-1,00-2,00 100,0%
Nettotulos-1,00-1,001,00-1,00-2,00 100,0%
Oma pääoma yhteensä16,015,017,015,014,0 6,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)17,016,016,015,016,0 6,7%
Nettovelka-16,0-15,0-15,0-15,0-13,0 13,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)- 100 %-50,0 %50,0 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-5,88 %-6,06 %6,25 %-6,45 %-12,9 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)-6,06 %-6,45 %6,25 %-6,25 %-13,8 % 120,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-6,06 %-6,25 %6,25 %-6,45 %-13,8 % 114,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,61-2,51-0,419-2,61-3,42 31,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste94,1 %100 %100 %100 %87,5 % 12,5%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %- 100 %-88,2 %- 100 %-92,9 % 7,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-1 500 %- 750 %- 750 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio16,00007,00-
Current ratio16,00007,00-
Rahat ja rahavarat16,015,015,015,013,0 13,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %1 500 %750 %750 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.