Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Turbine Light & Sound Ab

Y-tunnus 1846384-7 47.69 Muualla luokittelematon kulttuuri- ja vapaa-ajan tuotteiden vähittäiskauppa Perustettu 2003

Turbine Light & Sound Ab (Y-tunnus: 1846384-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sulva. Yritys toimii toimialalla 47.69 Muualla luokittelematon kulttuuri- ja vapaa-ajan tuotteiden vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (12,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 40,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 17,6 % ja ROE 16,6 %. Omavaraisuusaste oli 86,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
88,0 kEUR
-12,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
40,9 %
-5,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-94,0 kEUR
+6,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,87
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Barkamovägen 24b, Sulva 65450
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.7.2003
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.69 Muualla luokittelematon kulttuuri- ja vapaa-ajan tuotteiden vähittäiskauppa
Sijainti
Barkamovägen 24b, Sulva 65450
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Turbine Light & Sound Ab · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto50,076,091,010088,0 12,0%
Bruttokate35,063,073,086,074,0 14,0%
Liiketulos (EBIT)10,030,039,046,036,0 21,7%
Nettotulos9,0025,031,037,030,0 18,9%
Oma pääoma yhteensä107123144172190 10,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)131151176200220 10,0%
Nettovelka-75,0-96,0- 109- 100-94,0 6,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)20,0 %39,5 %42,9 %46,0 %40,9 % 11,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)7,94 %21,3 %23,9 %25,0 %17,6 % 29,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)8,45 %21,7 %23,2 %23,4 %16,6 % 29,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)9,52 %26,2 %29,3 %27,8 %19,3 % 30,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,0313,919,423,610,6 55,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste81,1 %81,5 %81,4 %85,6 %86,0 % 0,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-70,1 %-78,0 %-75,7 %-58,1 %-49,5 % 14,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 100 %-89,5 %-83,5 %-95,0 %-71,6 % 24,6%
Maksuvalmius
Quick ratio3,804,144,0903,87-
Current ratio3,804,144,0903,87-
Rahat ja rahavarat75,096,010912494,0 24,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)13196,1104106108 1,9%
Nettokäyttöpääoma %140 %116 %112 %153 %101 % 34,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.