Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Koneurakointi T. Pihlajaviita Oy

Y-tunnus 1826435-4 43.12 Rakennuspaikan valmistelutyöt Perustettu 2003

Koneurakointi T. Pihlajaviita Oy (Y-tunnus: 1826435-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ruha. Yritys toimii toimialalla 43.12 Rakennuspaikan valmistelutyöt. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (37,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 14,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 26,6 % ja ROE 50,8 %. Omavaraisuusaste oli 7,9 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
266 kEUR
+37,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
14,7 %
-1,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
122 kEUR
+14,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,93
-1,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pihlajamaantie 71, Ruha 62190
Perustettu
10.3.2003
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.12 Rakennuspaikan valmistelutyöt
Sijainti
Pihlajamaantie 71, Ruha 62190
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Koneurakointi T. Pihlajaviita Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto363279241194266 37,1%
Bruttokate179107133102139 36,3%
Liiketulos (EBIT)31,012,029,031,039,0 25,8%
Nettotulos24,06,0020,024,031,0 29,2%
Oma pääoma yhteensä-68,0-62,0-42,0-18,013,0 172,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)180134130109166 52,3%
Nettovelka210136124107122 14,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,54 %4,30 %12,0 %16,0 %14,7 % 8,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)11,6 %5,41 %15,8 %21,4 %26,6 % 24,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)12,8 %3,82 %15,2 %20,1 %50,8 % 152,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)12,8 %6,76 %22,3 %27,6 %32,0 % 15,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)14,8-2,2822,023,230,6 31,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-27,4 %-31,6 %-24,4 %-14,3 %7,88 % 155,1%
Nettovelkaantumisaste (%)10 000 %10 000 %10 000 %10 000 %938 % 90,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %65,8 %70,3 %71,4 %64,9 %57,1 % 12,0%
Maksuvalmius
Quick ratio2,170,8331,603,111,93 37,9%
Current ratio2,170,8331,603,111,93 37,9%
Rahat ja rahavarat9,000000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)54,365,411410979,6 27,0%
Nettokäyttöpääoma %9,37 %-3,58 %12,0 %20,6 %10,5 % 49,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.