Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Artruukki Oy

Y-tunnus 1815649-2 73.11 Mainostoimistojen toiminta Perustettu 2003

Artruukki Oy (Y-tunnus: 1815649-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Jaala. Yritys toimii toimialalla 73.11 Mainostoimistojen toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -60,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -66,7 % ja ROE -120,0 %. Omavaraisuusaste oli 25,0 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,3), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
5,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-60,0 %
-40,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2024
-1,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2025
0,333
-1,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Jokelantaival 111, Jaala 47710
Verkkosivu
www.artruukki.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
10.2.2003
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
73 Mainostoiminta, markkinatutkimus ja suhdetoiminta
Päätoimiala
73.11 Mainostoimistojen toiminta
Sijainti
Jokelantaival 111, Jaala 47710
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Artruukki Oy · 73 Mainostoiminta, markkinatutkimus ja suhdetoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto10,014,06,005,005,00 0,0%
Bruttokate8,0012,04,004,003,00 25,0%
Liiketulos (EBIT)-1,001,00-1,00-1,00-3,00 200,0%
Nettotulos-1,001,00-1,00-1,00-3,00 200,0%
Oma pääoma yhteensä5,006,005,004,001,00 75,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)5,005,005,005,004,00 20,0%
Nettovelka-2,000-1,00-1,000 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-10,0 %7,14 %-16,7 %-20,0 %-60,0 % 200,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-16,7 %20,0 %-20,0 %-20,0 %-66,7 % 233,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)-18,2 %18,2 %-18,2 %-22,2 %- 120 % 440,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-22,2 %22,2 %-20,0 %-22,2 %- 120 % 440,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,570,527-1,57-1,47-3,38 129,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste83,3 %100 %100 %80,0 %25,0 % 68,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-40,0 %0 %-20,0 %-25,0 %0 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-10,0 %0 %-16,7 %0 %60,0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio3,00002,000,333 83,4%
Current ratio4,00004,001,00 75,0%
Rahat ja rahavarat2,0001,001,000 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)026,160,800-
Nettokäyttöpääoma %30,0 %28,6 %66,7 %60,0 %0 % 100,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.