Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

ByNoora s Oy

Y-tunnus 1801321-3 93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta Perustettu 2002

ByNoora s Oy (Y-tunnus: 1801321-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tampere. Yritys toimii toimialalla 93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (30,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 87,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 66,7 % ja ROE 116,7 %. Omavaraisuusaste oli 95,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 23,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
16,0 kEUR
-30,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
87,5 %
+113,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
2,00 kEUR
-87,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
23,0
+19,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Juhonkuja 9, Tampere 33300
Verkkosivu
www.hyvanolonpalatsi.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
19.12.2002
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta
Sijainti
Juhonkuja 9, Tampere 33300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

ByNoora s Oy · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto60,047,014,023,016,0 30,4%
Bruttokate39,021,013,012,022,0 83,3%
Liiketulos (EBIT)1,00-33,0-12,0-6,0014,0 333,3%
Nettotulos1,00-33,0-10,0-3,0014,0 566,7%
Oma pääoma yhteensä40,07,00-3,00-6,008,00 233,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)66,029,018,016,023,0 43,8%
Nettovelka-4,006,0013,016,02,00 87,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)1,67 %-70,2 %-85,7 %-26,1 %87,5 % 435,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)3,06 %-69,5 %-40,0 %-14,0 %66,7 % 576,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)2,41 %- 140 %-80,0 %-17,6 %117 % 764,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)3,37 %-78,6 %-45,5 %-16,7 %75,0 % 549,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-4,76-38,5-14,4-7,4212,9 273,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste87,9 %89,3 %83,3 %75,0 %95,7 % 27,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-10,0 %85,7 %1 300 %1 600 %25,0 % 98,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %6,67 %19,1 %114 %87,0 %18,8 % 78,4%
Maksuvalmius
Quick ratio4,759,335,674,0023,0 475,0%
Current ratio8,009,335,674,0023,0 475,0%
Rahat ja rahavarat22,012,05,002,0012,0 500,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)18,323,3000-
Nettokäyttöpääoma %93,3 %53,2 %100 %52,2 %138 % 164,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.