Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

FR Consulting Oy

Y-tunnus 1795641-2 71.12 Insinööripalvelut ja niihin liittyvä tekninen konsultointi Perustettu 2002

FR Consulting Oy (Y-tunnus: 1795641-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lappeenranta. Yritys toimii toimialalla 71.12 Insinööripalvelut ja niihin liittyvä tekninen konsultointi. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (54,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -190,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -3,9 % ja ROE -4,7 %. Omavaraisuusaste oli 99,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 45,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
10,0 kEUR
-54,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
- 190 %
-171,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-23,0 kEUR
-15,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
45,0
+10,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Untamonkatu 47, Lappeenranta 53100
Verkkosivu
www.frconsulting.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
15.11.2002
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
71 Arkkitehti- ja insinööripalvelut; tekninen testaus ja analysointi
Päätoimiala
71.12 Insinööripalvelut ja niihin liittyvä tekninen konsultointi
Sijainti
Untamonkatu 47, Lappeenranta 53100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

FR Consulting Oy · 71 Arkkitehti- ja insinööripalvelut; tekninen testaus ja analysointi
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto46,064,051,022,010,0 54,5%
Bruttokate51,042,019921,010,0 52,4%
Liiketulos (EBIT)34,019,0168-4,00-19,0 375,0%
Nettotulos34,019,0162-28,0-12,0 57,1%
Oma pääoma yhteensä173181329274240 12,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)179194342276243 12,0%
Nettovelka-29,0-7,00-99,0-20,0-23,0 15,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)73,9 %29,7 %329 %-18,2 %- 190 % 944,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)20,3 %10,2 %62,3 %1,62 %-3,85 % 337,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)21,1 %10,7 %63,5 %-9,29 %-4,67 % 49,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)21,1 %10,6 %64,6 %1,66 %-3,88 % 333,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)19,82,63148-35,1-44,9 27,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste96,1 %92,8 %96,2 %99,6 %99,2 % 0,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-16,8 %-3,87 %-30,1 %-7,30 %-9,58 % 31,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-47,8 %-1,56 %- 169 %-86,4 %- 210 % 143,1%
Maksuvalmius
Quick ratio7,571,9311,335,045,0 28,6%
Current ratio10,63,2111,943,049,0 14,0%
Rahat ja rahavarat29,015,099,020,023,0 15,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)19068,42000219-
Nettokäyttöpääoma %146 %48,4 %278 %191 %960 % 402,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.