Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Noormarkun Hammaspiste Oy

Y-tunnus 1793895-1 86.23 Hammaslääkäripalvelut Perustettu 2002

Noormarkun Hammaspiste Oy (Y-tunnus: 1793895-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Noormarkku. Yritys toimii toimialalla 86.23 Hammaslääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (9,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 26,4 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 7,3 % ja ROE 6,0 %. Omavaraisuusaste oli 98,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 28,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
197 kEUR
-9,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
26,4 %
-11,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 214 kEUR
+8,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
28,3
+9,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ollilanpolku 11, Noormarkku 29600
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
7.11.2002
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.23 Hammaslääkäripalvelut
Sijainti
Ollilanpolku 11, Noormarkku 29600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Noormarkun Hammaspiste Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto225203231217197 9,2%
Bruttokate211198210212192 9,4%
Liiketulos (EBIT)79,062,083,083,052,0 37,3%
Nettotulos63,050,066,067,042,0 37,3%
Oma pääoma yhteensä692687698710695 2,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)699699708721704 2,4%
Nettovelka- 205- 202- 214- 233- 214 8,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)35,1 %30,5 %35,9 %38,2 %26,4 % 30,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)11,4 %8,87 %11,8 %11,6 %7,30 % 37,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)9,16 %7,25 %9,53 %9,52 %5,98 % 37,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)11,5 %9,01 %12,0 %11,8 %7,41 % 37,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,61-15,51,01-0,0308-26,2 84964,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste98,9 %98,1 %98,6 %98,2 %98,7 % 0,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-29,6 %-29,4 %-30,7 %-32,8 %-30,8 % 6,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-87,6 %-93,1 %-88,3 %- 101 %- 105 % 4,0%
Maksuvalmius
Quick ratio27,117,022,618,728,3 51,3%
Current ratio28,017,523,319,529,6 51,8%
Rahat ja rahavarat205202214233215 7,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)14,614,419,011,85,56 52,9%
Nettokäyttöpääoma %96,0 %106 %96,5 %111 %116 % 4,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.