Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Ruka Pharma Oy

Y-tunnus 1793221-8 46.46 Lääkkeiden ja lääkinnällisten tuotteiden tukkukauppa Perustettu 2002

Ruka Pharma Oy (Y-tunnus: 1793221-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lahti. Yritys toimii toimialalla 46.46 Lääkkeiden ja lääkinnällisten tuotteiden tukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 28,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 1,1 % ja ROE 1,1 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
7,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
28,6 %
0,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-22,0 kEUR
+4,3 % vs. 2024
Quick ratio 2024
8,00
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Paapuurinkatu 1 as. 26, Lahti 15140
Perustettu
4.11.2002
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.46 Lääkkeiden ja lääkinnällisten tuotteiden tukkukauppa
Sijainti
Paapuurinkatu 1 as. 26, Lahti 15140
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Ruka Pharma Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto11,011,011,07,007,00 0,0%
Bruttokate11,011,011,07,007,00 0,0%
Liiketulos (EBIT)6,006,005,002,002,00 0,0%
Nettotulos6,005,001,002,002,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä220208192178180 1,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)222208192181180 0,6%
Nettovelka-62,0-48,0-35,0-23,0-22,0 4,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)54,5 %54,5 %45,5 %28,6 %28,6 % 0,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)2,63 %2,79 %1,00 %1,61 %1,11 % 31,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)2,65 %2,34 %0,500 %1,08 %1,12 % 3,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)2,64 %2,80 %1,00 %1,62 %1,12 % 30,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-15,0-15,8-14,7-16,2-14,8 8,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste99,5 %100 %100 %98,3 %100 % 1,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-28,2 %-23,1 %-18,2 %-12,9 %-12,2 % 5,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 555 %- 436 %- 318 %- 286 %- 314 % 9,8%
Maksuvalmius
Quick ratio62,0008,000 100,0%
Current ratio62,0008,000 100,0%
Rahat ja rahavarat62,048,035,023,022,0 4,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %555 %436 %318 %300 %329 % 9,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.