Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Iin Jätehuolto Paakkola Oy

Y-tunnus 1765937-0 38.11 Tavanomaisen jätteen keruu Perustettu 2002

Iin Jätehuolto Paakkola Oy (Y-tunnus: 1765937-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ii As. Yritys toimii toimialalla 38.11 Tavanomaisen jätteen keruu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,9 mEUR (7,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 10,6 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 17,7 % ja ROE 23,0 %. Omavaraisuusaste oli 64,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 865 kEUR
+7,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
10,6 %
-1,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-51,0 kEUR
+51,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,37
-0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Palukantie 22, Ii As 91110
Verkkosivu
www.iinjh.fi
Henkilöstö
6 (2025)
Perustettu
22.5.2002
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
38 Jätteen keruu, hyödyntäminen ja hävittäminen
Päätoimiala
38.11 Tavanomaisen jätteen keruu
Sijainti
Palukantie 22, Ii As 91110
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Iin Jätehuolto Paakkola Oy · 38 Jätteen keruu, hyödyntäminen ja hävittäminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 3961 4611 6381 7341 865 7,6%
Bruttokate8699091 0411 1351 242 9,4%
Liiketulos (EBIT)-30,093,0164201198 1,5%
Nettotulos-41,071,0128151150 0,7%
Oma pääoma yhteensä351394490601703 17,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 0239761 0141 1471 098 4,3%
Nettovelka- 138- 237-64,0- 106-51,0 51,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-2,15 %6,37 %10,0 %11,6 %10,6 % 8,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-3,26 %9,40 %16,7 %18,7 %17,7 % 5,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)-10,6 %19,1 %29,0 %27,7 %23,0 % 17,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-6,02 %18,7 %29,0 %28,8 %24,6 % 14,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-78,331,185,110184,6 16,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste34,3 %40,4 %48,3 %52,4 %64,0 % 22,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-39,3 %-60,2 %-13,1 %-17,6 %-7,25 % 58,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %28,1 %15,4 %19,5 %15,5 %10,7 % 31,0%
Maksuvalmius
Quick ratio2,022,071,351,431,37 4,2%
Current ratio2,022,071,351,431,37 4,2%
Rahat ja rahavarat279357204278196 29,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)37,742,738,341,544,2 6,5%
Nettokäyttöpääoma %16,5 %18,8 %5,98 %8,25 %6,06 % 26,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.