Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Jarimax Oy

Y-tunnus 1757704-1 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 2002

Jarimax Oy (Y-tunnus: 1757704-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hyvinkää. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 100,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 3,7 % ja ROE 3,7 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
100 %
+50,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-5,00 kEUR
+16,7 % vs. 2024
Quick ratio 2024
6,00
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Holintie 73, Hyvinkää 05800
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
25.3.2002
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Holintie 73, Hyvinkää 05800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Jarimax Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto2,001,0002,002,00 0,0%
Bruttokate36,01,004,009,008,00 11,1%
Liiketulos (EBIT)20,0-8,00-12,01,002,00 100,0%
Nettotulos16,0-8,00-12,01,002,00 100,0%
Oma pääoma yhteensä11076,057,054,053,0 1,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)12476,058,055,053,0 3,6%
Nettovelka- 124-76,0-8,00-6,00-5,00 16,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)1 000 %- 800 %0 %50,0 %100 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)16,7 %-8,00 %-17,9 %1,77 %3,70 % 109,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)15,1 %-8,60 %-18,0 %1,80 %3,74 % 107,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)18,8 %-8,56 %-18,0 %1,80 %3,74 % 107,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)6,35-18,4-19,2-4,39-3,11 29,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste89,4 %100 %98,3 %98,2 %100 % 1,8%
Nettovelkaantumisaste (%)- 113 %- 100 %-14,0 %-11,1 %-9,43 % 15,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-5 550 %-7 600 %0 %- 250 %- 250 % 0,0%
Maksuvalmius
Quick ratio9,5408,006,000 100,0%
Current ratio9,5408,006,000 100,0%
Rahat ja rahavarat12476,08,006,005,00 16,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %5 550 %7 600 %0 %250 %250 % 0,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.