Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kultarannikon Huolto Oy

Y-tunnus 1747651-5 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 2002

Kultarannikon Huolto Oy (Y-tunnus: 1747651-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Nilsiä. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 66,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,9 % ja ROE 12,5 %. Omavaraisuusaste oli 94,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 9,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
3,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
66,7 %
0,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-6,00 kEUR
-50,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
9,00
+1,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Valkeiskylä 5, Nilsiä 73300
Perustettu
8.2.2002
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Valkeiskylä 5, Nilsiä 73300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kultarannikon Huolto Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1,005,003,003,003,00 0,0%
Bruttokate1,005,003,003,003,00 0,0%
Liiketulos (EBIT)0-1,001,002,002,00 0,0%
Nettotulos0-1,001,002,002,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä13,012,013,015,017,0 13,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)13,015,013,015,016,0 6,7%
Nettovelka-5,00-3,00-3,00-4,00-6,00 50,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %-20,0 %33,3 %66,7 %66,7 % 0,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0 %-7,14 %7,14 %14,3 %12,9 % 9,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %-8,00 %8,00 %14,3 %12,5 % 12,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %-8,00 %8,33 %15,4 %13,8 % 10,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,23-2,23-0,1350,7700,581 24,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %80,0 %92,9 %93,8 %94,4 % 0,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-38,5 %-25,0 %-23,1 %-26,7 %-35,3 % 32,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 500 %0 %-66,7 %- 100 %- 167 % 67,0%
Maksuvalmius
Quick ratio02,676,008,009,00 12,5%
Current ratio02,676,008,009,00 12,5%
Rahat ja rahavarat5,003,003,004,006,00 50,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)365365365487365 25,1%
Nettokäyttöpääoma %600 %100 %167 %233 %267 % 14,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.