Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Lounais-Suomen Työkalupalvelu Oy

Y-tunnus 1742425-6 47.82 Moottoriajoneuvojen osien ja varusteiden vähittäiskauppa Perustettu 2002

Lounais-Suomen Työkalupalvelu Oy (Y-tunnus: 1742425-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Naantali. Yritys toimii toimialalla 47.82 Moottoriajoneuvojen osien ja varusteiden vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (10,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 3,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 14,8 % ja ROE 15,4 %. Omavaraisuusaste oli 70,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
59,0 kEUR
-10,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
3,39 %
-4,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-3,00 kEUR
-200 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,33
+0,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Torikatu 21 A 1, Naantali 21100
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
4.1.2002
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.82 Moottoriajoneuvojen osien ja varusteiden vähittäiskauppa
Sijainti
Torikatu 21 A 1, Naantali 21100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Lounais-Suomen Työkalupalvelu Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto74,064,060,066,059,0 10,6%
Bruttokate54,053,056,060,054,0 10,0%
Liiketulos (EBIT)1,001,002,005,002,00 60,0%
Nettotulos001,004,001,00 75,0%
Oma pääoma yhteensä002,006,007,00 16,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)39,029,020,016,011,0 31,3%
Nettovelka26,013,07,00-1,00-3,00 200,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)1,35 %1,56 %3,33 %7,58 %3,39 % 55,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)2,47 %2,94 %8,16 %27,8 %14,8 % 46,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %0 %6,45 %100 %15,4 % 84,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)6,25 %3,70 %10,5 %40,0 %22,2 % 44,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,905-1,930,01343,681,05 71,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste0 %0 %10,5 %37,5 %70,0 % 86,7%
Nettovelkaantumisaste (%)10 000 %10 000 %350 %-16,7 %-42,9 % 156,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %45,9 %29,7 %20,0 %7,58 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0,4870,5190,3530,6001,33 121,7%
Current ratio0,5130,5560,4710,7001,33 90,0%
Rahat ja rahavarat5,008,005,005,003,00 40,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)69,128,5006,19-
Nettokäyttöpääoma %-25,7 %-18,8 %-15,0 %-4,55 %1,69 % 137,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.