Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Jetista Oy

Y-tunnus 1738126-8 49.32 Tieliikenteen muu kuin säännöllinen henkilökuljetus Perustettu 2001

Jetista Oy (Y-tunnus: 1738126-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pienola. Yritys toimii toimialalla 49.32 Tieliikenteen muu kuin säännöllinen henkilökuljetus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (13,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 12,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 13,5 % ja ROE 14,0 %. Omavaraisuusaste oli 94,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 19,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
242 kEUR
-13,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
12,0 %
+3,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 160 kEUR
-161 % vs. 2024
Quick ratio 2025
19,0
+16,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Horonkyläntie 606, Pienola 72350
Verkkosivu
www.jetista.fi
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
17.12.2001
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Päätoimiala
49.32 Tieliikenteen muu kuin säännöllinen henkilökuljetus
Sijainti
Horonkyläntie 606, Pienola 72350
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Jetista Oy · 49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto272271293279242 13,3%
Bruttokate330316315321255 20,6%
Liiketulos (EBIT)40,07,8721,323,629,0 22,9%
Nettotulos31,03,1213,513,822,0 59,4%
Oma pääoma yhteensä158149150152162 6,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)240320296257171 33,5%
Nettovelka-58,038,3-0,677-61,2- 160 161,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)14,7 %2,91 %7,29 %8,46 %12,0 % 41,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)17,3 %2,81 %6,92 %8,55 %13,5 % 57,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)20,9 %2,04 %9,04 %9,11 %14,0 % 53,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)26,4 %3,90 %8,97 %10,8 %15,6 % 44,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)17,2-7,07-5,63-4,853,70 176,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste65,6 %46,4 %50,8 %59,2 %94,7 % 60,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-36,7 %25,8 %-0,450 %-40,2 %-98,8 % 145,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %9,19 %41,3 %22,7 %-5,17 %-62,4 % 1107,0%
Maksuvalmius
Quick ratio1,501,151,362,2319,0 752,0%
Current ratio1,501,151,362,2319,0 752,0%
Rahat ja rahavarat58,060,079,0120160 33,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)34,936,435,835,20 100,0%
Nettokäyttöpääoma %10,3 %4,45 %10,7 %29,4 %66,9 % 127,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.