Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

JP Antores Oy

Y-tunnus 1716686-7 43.33 Lattianpäällystys ja seinien verhoilu Perustettu 2001

JP Antores Oy (Y-tunnus: 1716686-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Raisio. Yritys toimii toimialalla 43.33 Lattianpäällystys ja seinien verhoilu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,5 mEUR (5,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,7 % ja ROE 1,1 %. Omavaraisuusaste oli 67,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
460 kEUR
+5,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
0,217 %
-16,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-92,0 kEUR
-1250 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,43
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Upalingontie 36, Raisio 21260
Verkkosivu
www.antores.com
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
7.8.2001
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.33 Lattianpäällystys ja seinien verhoilu
Sijainti
Upalingontie 36, Raisio 21260
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

JP Antores Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto413543371437460 5,3%
Bruttokate167297230303262 13,5%
Liiketulos (EBIT)-53,065,0-6,0072,01,00 98,6%
Nettotulos-50,062,0-8,0056,01,00 98,2%
Oma pääoma yhteensä31,091,038,094,088,0 6,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)46,010280,0144131 9,0%
Nettovelka-6,00-80,0-23,08,00-92,0 1250,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-12,8 %12,0 %-1,62 %16,5 %0,217 % 98,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-59,6 %89,2 %-6,59 %65,2 %0,727 % 98,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)-84,0 %102 %-12,4 %84,8 %1,10 % 98,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-89,1 %108 %-8,05 %88,5 %0,985 % 98,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-57,460,0-14,652,4-9,22 117,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste67,4 %89,2 %48,1 %64,8 %67,2 % 3,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-19,4 %-87,9 %-60,5 %8,51 %- 105 % 1333,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %2,18 %-12,7 %-0,270 %10,3 %-12,4 % 220,4%
Maksuvalmius
Quick ratio2,208,362,193,353,43 2,4%
Current ratio2,208,362,193,353,43 2,4%
Rahat ja rahavarat6,0080,042,06,00100 1566,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)14,100,98477,70 100,0%
Nettokäyttöpääoma %4,36 %14,9 %8,63 %19,9 %18,5 % 7,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.