Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Rantakunnan vesiosuuskunta

Y-tunnus 1657082-5 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu Perustettu 2001

Rantakunnan vesiosuuskunta (Y-tunnus: 1657082-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Virrat. Yritys toimii toimialalla 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (14,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -25,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -2,1 % ja ROE -5,0 %. Omavaraisuusaste oli 41,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 10,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
12,0 kEUR
-14,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-25,0 %
+10,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-11,0 kEUR
-267 % vs. 2024
Quick ratio 2025
10,6
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pirttiniementie 96, Virrat 34800
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
28.3.2001
Yritysmuoto
OK
Toimialaluokka
36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Päätoimiala
36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Sijainti
Pirttiniementie 96, Virrat 34800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Rantakunnan vesiosuuskunta · 36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto14,015,011,014,012,0 14,3%
Bruttokate7,005,001,004,004,00 0,0%
Liiketulos (EBIT)1,00-3,00-7,00-5,00-3,00 40,0%
Nettotulos1,00-3,00-7,00-5,00-3,00 40,0%
Oma pääoma yhteensä73,070,062,061,058,0 4,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)143148144142141 0,7%
Nettovelka-8,00-7,00-6,00-3,00-11,0 266,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)7,14 %-20,0 %-63,6 %-35,7 %-25,0 % 30,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0,719 %-2,06 %-4,79 %-3,50 %-2,12 % 39,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)1,38 %-4,20 %-10,6 %-8,13 %-5,04 % 38,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0,760 %-2,20 %-5,07 %-3,69 %-2,25 % 39,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-11,2-15,8-20,2-17,8-15,7 11,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste50,7 %47,0 %43,7 %43,0 %41,7 % 3,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-11,0 %-10,0 %-9,68 %-4,92 %-19,0 % 286,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %7,14 %13,3 %9,09 %35,7 %-25,0 % 170,0%
Maksuvalmius
Quick ratio8,569,4411,910,510,6 1,0%
Current ratio8,569,4411,910,510,6 1,0%
Rahat ja rahavarat70,077,079,076,084,0 10,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)13014699,518330,4 83,4%
Nettokäyttöpääoma %486 %507 %691 %543 %642 % 18,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.