Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Getadeal Oy

Y-tunnus 1618029-6 46.87 Jätteen ja romun tukkukauppa Perustettu 2000

Getadeal Oy (Y-tunnus: 1618029-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lohja. Yritys toimii toimialalla 46.87 Jätteen ja romun tukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,3 mEUR (16,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 4,9 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 4,5 % ja ROE 4,0 %. Omavaraisuusaste oli 90,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 9,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 277 kEUR
-16,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,93 %
+2,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
101 kEUR
+8,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
7,76
-2,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kalkkiradantie 3, Lohja 08700
Verkkosivu
www.getadeal.fi
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
11.9.2000
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.87 Jätteen ja romun tukkukauppa
Sijainti
Kalkkiradantie 3, Lohja 08700
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Getadeal Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto2 7271 8922 1611 5231 277 16,2%
Bruttokate898716550452466 3,1%
Liiketulos (EBIT)43520875,736,063,0 75,0%
Nettotulos44148426147,560,0 26,3%
Oma pääoma yhteensä1 1451 5381 6161 5351 472 4,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 3911 8341 6841 6891 632 3,4%
Nettovelka-25,691,4-3,5693,5101 8,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)16,0 %11,0 %3,50 %2,37 %4,93 % 108,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)43,2 %32,9 %16,0 %3,55 %4,52 % 27,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)46,2 %36,1 %16,6 %3,01 %3,99 % 32,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)48,9 %37,3 %17,4 %3,69 %4,69 % 27,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)27076,4-83,1- 122- 102 16,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste82,3 %83,8 %96,0 %90,9 %90,1 % 0,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-2,24 %5,95 %-0,220 %6,09 %6,86 % 12,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %5,64 %15,6 %2,98 %10,1 %12,6 % 24,8%
Maksuvalmius
Quick ratio2,902,1211,210,37,76 24,7%
Current ratio3,554,4313,815,814,0 11,4%
Rahat ja rahavarat92,40,5003,560,5350 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)60,924,030,30,1870 100,0%
Nettokäyttöpääoma %21,4 %40,1 %40,3 %64,8 %72,0 % 11,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.