Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Maalimister Oy

Y-tunnus 1596860-4 47.52 Rautakauppatavaran, rakennustarvikkeiden, maalien ja lasin vähittäiskauppa Perustettu 2000

Maalimister Oy (Y-tunnus: 1596860-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Raisio. Yritys toimii toimialalla 47.52 Rautakauppatavaran, rakennustarvikkeiden, maalien ja lasin vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (32,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 36,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 56,5 % ja ROE 80,9 %. Omavaraisuusaste oli 53,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
66,0 kEUR
+32,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
36,4 %
+30,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-8,00 kEUR
+20,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,00
-0,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Raisiontie 738, Raisio 21210
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
17.4.2000
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.52 Rautakauppatavaran, rakennustarvikkeiden, maalien ja lasin vähittäiskauppa
Sijainti
Raisiontie 738, Raisio 21210
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Maalimister Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto27,031,041,050,066,0 32,0%
Bruttokate26,028,044,045,079,0 75,6%
Liiketulos (EBIT)2,003,0010,03,0024,0 700,0%
Nettotulos2,00-1,007,002,0019,0 850,0%
Oma pääoma yhteensä-9,0020,017,019,028,0 47,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2,0021927,033,052,0 57,6%
Nettovelka2,00173-3,00-10,0-8,00 20,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)7,41 %9,68 %24,4 %6,00 %36,4 % 506,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)15,4 %2,61 %8,13 %10,0 %56,5 % 465,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)66,7 %-9,09 %37,8 %11,1 %80,9 % 628,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)57,1 %2,99 %8,97 %14,3 %102 % 613,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,473,66-8,920,91918,0 1858,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-75,0 %9,17 %65,4 %57,6 %53,8 % 6,6%
Nettovelkaantumisaste (%)200 %865 %-17,6 %-52,6 %-28,6 % 45,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %44,4 %619 %2,44 %8,00 %24,2 % 202,5%
Maksuvalmius
Quick ratio0,10012,01,331,781,00 43,8%
Current ratio0,10011,41,331,781,00 43,8%
Rahat ja rahavarat07,008,0010,08,00 20,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)13,508,9029,211,1 62,0%
Nettokäyttöpääoma %-33,3 %635 %7,32 %14,0 %0 % 100,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.