Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Rescue Team Finland Ab Oy

Y-tunnus 1591654-8 84.25 Palo- ja pelastustoimi Perustettu 2000

Rescue Team Finland Ab Oy (Y-tunnus: 1591654-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Iskmo. Yritys toimii toimialalla 84.25 Palo- ja pelastustoimi. Vuonna 2025 liikevaihto oli 2,6 mEUR (17,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 6,0 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 13,9 % ja ROE 26,5 %. Omavaraisuusaste oli 31,2 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2 571 kEUR
+17,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,99 %
+3,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
381 kEUR
+6,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,75
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Långkärrvägen 12 a, Iskmo 65760
Verkkosivu
www.rescueteamfinland.fi
Henkilöstö
23 (2025)
Perustettu
30.3.2000
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
84 Julkinen hallinto ja maanpuolustus; pakollinen sosiaalivakuutus
Päätoimiala
84.25 Palo- ja pelastustoimi
Sijainti
Långkärrvägen 12 a, Iskmo 65760
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Rescue Team Finland Ab Oy · 84 Julkinen hallinto ja maanpuolustus; pakollinen sosiaalivakuutus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 7651 5241 7582 1832 571 17,8%
Bruttokate1 2641 0911 1951 4081 883 33,7%
Liiketulos (EBIT)16420,772,848,8154 215,6%
Nettotulos1163,9440,424,488,0 260,7%
Oma pääoma yhteensä302282300300364 21,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 3441 0411 0911 0431 170 12,2%
Nettovelka275444439357381 6,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)9,31 %1,36 %4,14 %2,24 %5,99 % 167,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)14,2 %1,75 %6,84 %4,90 %13,9 % 183,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)46,3 %1,35 %13,9 %8,13 %26,5 % 226,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)20,0 %2,54 %9,54 %7,35 %21,6 % 193,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)58,6-68,1-13,9-34,959,8 271,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste22,4 %27,1 %27,5 %28,8 %31,2 % 8,3%
Nettovelkaantumisaste (%)91,0 %158 %146 %119 %105 % 11,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %42,1 %47,4 %43,5 %34,0 %30,4 % 10,6%
Maksuvalmius
Quick ratio2,072,291,961,641,75 6,7%
Current ratio2,142,742,392,052,05 0,0%
Rahat ja rahavarat30037,026,40,30322,0 7160,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)52,762,461,546,847,3 1,1%
Nettokäyttöpääoma %35,3 %36,5 %31,0 %20,7 %18,1 % 12,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.