Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

HN-Prosessihitsaus Oy

Y-tunnus 1584958-4 25.51 Metallien pinnoitus Perustettu 2000

HN-Prosessihitsaus Oy (Y-tunnus: 1584958-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lieksa. Yritys toimii toimialalla 25.51 Metallien pinnoitus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (100,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -8,8 % ja ROE -10,8 %. Omavaraisuusaste oli 83,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,9), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2024
1,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
- 800 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-5,00 kEUR
+50,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,857
-0,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Koski-Jaakon katu 69, Lieksa 81700
Verkkosivu
www.hn-prosessihitsaus.fi
Henkilöstö
20 (2025)
Perustettu
1.1.2000
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
25 Metallituotteiden valmistus pois lukien koneet ja laitteet
Päätoimiala
25.51 Metallien pinnoitus
Sijainti
Koski-Jaakon katu 69, Lieksa 81700
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

HN-Prosessihitsaus Oy · 25 Metallituotteiden valmistus pois lukien koneet ja laitteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1,0004,001,000 100,0%
Bruttokate1,0014,017,06,008,00 33,3%
Liiketulos (EBIT)-18,0-10,03,00-8,00-4,00 50,0%
Nettotulos-18,0-10,03,00-8,00-4,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä63,048,051,039,035,0 10,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)63,056,058,048,043,0 10,4%
Nettovelka-19,0-16,0-21,0-10,0-5,00 50,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-1 800 %0 %75,0 %- 800 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-23,7 %-16,8 %5,26 %-15,1 %-8,79 % 41,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)-23,7 %-18,0 %6,06 %-17,8 %-10,8 % 39,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-24,0 %-18,0 %6,00 %-17,8 %-10,7 % 39,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-26,4-16,0-1,54-12,8-7,69 39,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste98,4 %87,3 %87,9 %81,3 %83,3 % 2,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-30,2 %-33,3 %-41,2 %-25,6 %-14,3 % 44,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-1 800 %0 %- 350 %- 100 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio21,02,713,001,220,857 29,8%
Current ratio21,02,713,001,220,857 29,8%
Rahat ja rahavarat19,016,021,010,05,00 50,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %2 000 %0 %350 %200 %0 % 100,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.